Tarnybinių nuobaudų skyrimo proceso stadijos
Ištrauka
Teisinė atsakomybė yra sudedamoji teisinės sistemos dalis. Pažymima, jog tai yra vienas svarbiausių teisės institutų. Teisinė atsakomybė yra veiksminga priemonė, padedanti užtikrinti visuomenėje teisėtą elgesį, efektyviai užkirsti kelią teisės pažeidimams. Teisinės atsakomybės paskirtis yra valstybinės prievartos naudojimas teisės nuostatomis, teisinėmis vertybėms bei teisinei tvarkai užtikrinti. Teisinės atsakomybės priemonėmis siekiama, kad būtų laikomasi visuomenei priimtinų bei teisės nustatytų taisyklių.
Valstybės tarnyba daro poveikį tiek interesų traktavimo būdai, tiek politikos įgyvendinimo rezultatams, todėl valstybės tarnyboje dirbantiems asmenims taikomi kitokie reikalavimai nei asmenims, dirbantiems privačiajame sektoriuje, taip pat taikoma kitokia, savita teisinė atsakomybė.
Pasirinkta tema yra labai įdomi ir aktuali, nes valstybės tarnautojai užima ypatingą padėtį, jie turi pareigą savo tarnybiniu elgesiu palaikyti tvarką valstybėje, kadangi būtent nuo tvarkos institucijose ir įstaigose priklauso ir tvarka valstybėje. Pasak Alfonso Laurinavičiaus (2003), „stipri, demokratiniais principais įstaigose palaikoma drausmė atspindi šalies žingsnius brandžios pilietinės visuomenės link‘‘. Būtent dėl valstybės tarnybos savitumo ir išskirtinumo aktualu analizuoti valstybės tarnautojų atsakomybę bei kylančias problemas.
Turinys
- ĮVADAS2
- 1. Valstybės tarnautojų teisinė atsakomybė3
- 2. Tarnybinių nuobaudų ir materialinės atsakomybės taikymo procesas4
- 3. Tarnybinių nuobaudų skyrimas valstybės tarnautojams5
- 4. Subjektai, turintys teisę atlikti tarnybinio nusižengimo tyrimą6
- 5. Tarnybinio nusižengimo tyrimo procesas7
- 6. Nušalinimas nuo pareigų8
- 7. Tarnybinės nuobaudos išnykimas9
- 8. Literatūros sąrašas10
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Vas 22, 2020
- Publikuotas
- 2019 m.
- Apimtis
- 12 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų