UAB"Utenos mėsa" marinuotų pusgaminių praktikos ataskaita
Ištrauka
Mėsos kulinarinių pusgaminių skyriaus meistras pagal pusgaminių injektavimo planą, kurį atsiunčia gamybos planuotojas, užsisako žaliavas. Pusgaminių injektavimo planas atsiunčiamas dieną prieš gamybos pradžią. Pusgaminių skyriaus meistras žaliavas užsisako iš rūšinio sandėlio.
Marinuotų pusgaminių gamybai naudojama atšildyta, liesa kiaulienos, jautienos, paukštienos, kalakutienos mėsa. Šašlykų žaliava yra išgyslinta kiaulienos mentė. Gabaliniams marinuotiems pusgaminiams parenkamos vertingiausios kiaulienos, jautienos dalys: sprandinė, nugarinė, kumpis, šoninė, išpjova.
Prisiimdamas žaliavą pusgaminių skyriaus meistras pasirašo svėrimo žiniose, kurias, jam išduodamas žaliavą, išrašo rūšinio sandėlio meistras. Priimama žaliava turi atitikti kokybės reikalavimus: žaliavos temperatūra ne aukštesnė kaip +4°C, be pašalinio kvapo, atitinkanti išpjaustymo technologinę instrukciją; taisyklingai suženklinta – aiškus pavadinimas, rūšis, galiojimo laikas. Priimta žaliava yra transportuojama į marinolių mėsos skyrių.
Vienas iš pagrindinių marinuotų pusgaminių priedų yra sūrymas, kuris yra gaminamas ir inžektuojamas tam tikrai pusgaminių rūšiai. Sūdomas pusgaminis, įgauna skonines savybes, norimą tekstūrą, taip pat tampa minkštesnis ir sultingesnis. Sūrymai skirstomi į grupes, kurios skiriasi druskos koncentracijomis ir dedamų priedų charakteristikomis. Injektuojamas sūrymas koduojamas (pvz.: 80/3) pirmas skaičius nurodo sūrymo kiekį mėsoje, antras parodo sūrymo rūšį. Inžektavus mėsoje druskos kiekis yra 8g/kg, o kai ji iškepa siekia 1,7g/kg. Po inžektavimo druskos kiekis turi neviršyti 1,3g/kg.
Turinys
- Turinys2
- 1. UAB „Utenos mėsa"3
- 2. Įmonės planas5
- 3. Mėsos perdirbimo cecho analizė12
- 3.1 Mėsos kulinarinių pusgaminių cecho planas12
- Mėsos kulinarinių pusgaminių cecho asortimentas ir apimtis13
- Apimtis15
- Technologiniai įrengimai15
- Naudojama žaliava15
- Medžiagos ir priedai, jų charakteristikos, padaudojimo būdai16
- Dekstrozė - cukraus rūšis, kuri žinoma kaip gliukozė, yra pagrindinė sudedamoji krakmolo dalis. Ji švelnina gaminio skonį, gerina ir išlaiko spalvą. Dekstrozė gali būti panaudojama siekiant pagerinti druskos difuziją į mėsą bei sumažinti sūrų ir kartų mėsos skonį. Receptūros20
- Išeigos22
- Technologinių operacijų aprašymas23
- Darbuotojų darbo rėžimai29
- Žaliavos ir produkcijos kontrolė30
- Kontroliuojamų rodiklių analizė30
- Norminiai dokumentai30
- Gaminio vartojimo trukmė32
- Produktų ženklinimas33
- Sanitariniai veterinariniai reikalavimai žaliavai, patalpoms, įrangai ir darbuotojams33
- Technologinių įrengimų aprašymas36
- Įmonės valdymo shema46
- Technologinės gamybos produktų schemos47
Reziumė
- Autorius
- viosat
- Tipas
- Praktikos ataskaita
- Dalykas
- Maisto technologija
- Kaina
- €4.30
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Lie 28, 2015
- Publikuotas
- 2010 m.
- Apimtis
- 54 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų