Mitybos svarba žmonių sveikatai
Ištrauka
Kiekvienas žmogus nori gyventi kuo ilgiau, tačiau ar kada susimąstė, kad yra didžiulis skirtumas tarp ilgo gyvenimo ligotam ir gyvenimo energingam bei sveikam? Sveika ir visavertė mityba lemia žmogaus fizinę ir protinę raidą, ilgaamžiškumą ir sveikatą. Apie maistą jau prieš 1,5 tūkstančius metų kalbėjo senovės gydytojai ir filosofai. Būtent jie pradėjo pirmieji nagrinėti mitybos ir sveikatos ryšį. Hipokratas (460-377 m. pr. m. e.), kurio medicininiais principais žmonija gyveno iki pat XVII amžiaus, kuris tvirtino, kad „jei yra bet koks mitybos ir fizinių pratimų nepakankamumas, organizmas suserga.“ Apie mitybą savo mintis dėstė ir senovės graikų filosofas Sokratas (469-399 m. pr. m. e.), kurio posakis dažnai tariamas ir šiandien – „Valgome tam, kad gyventume, o ne gyvename tam, kad valgytume“. Apie tai buvo kalbama jau gilioje senovėje, kalbama šiandien ir dar bus kalbama ateityje. Išsiaiškinta, kad mityba yra svarbus veiksnys, kuris gali daryti įtaką žmogaus organizmo būklei. Tačiau svarbu suvokti, kad maitintis reikia pagal tinkamą rėžimą, valgyti, kuo ekologiškesnį, šviežesnį ir įvairenį maistą, nes vis dėlto žmogus pats yra atsakingas už savo sveikatą ir turi ja rūpintis, stiprinti bei tausoti.
Temos aktualumas. Vystantis pasaulio ekonomikai ir modernėjant technologijoms, visuomenė tampa labiau užimti darbais, nuolat skuba, todėl vis dažniau vartoja “greitą” maistą, nebespėja pasirūpinti sveika mityba, kuri labai svarbi sveikatai, todėl reikia dažniau šviesti žmonės apie sveiką mitybą.
Temos naujumas. Dauguma mokslininkų įrodė, kad neteisinga mityba tiesiogiai nulemia beveik 50 % mirčių, todėl yra vykdomi tyrimai, kurie aiškinasi kokia mityba yra būtina žmonėms, vienas iš jų - JAV mitybos specialistas T. Colinas Campbellas, kuris net buvo atvykęs į Lietuvą pasidalinti savo darbų rezultatais konferencijoje.
Tikslas. Išaiškinti mitybos svarbą žmonių sveikatai.
Uždaviniai:
- Pateikti, kokių maistinių medžiagų žmogus turi gauti su maistu.
- Išanalizuoti mitybos piramidę.
- Pateikti galimas neigiamas įtakas ( ligas) dėl netinkamo maisto vartojimo.
- Apibūdinti prekyboje esančių maisto ir jų priedų teikiamą žalą organizmui.
Turinys
- 1. ĮVADAS
- 2. MITYBOS SAMPRATA
- 3.PAGRINDINĖS MAISTINĖS MEDŽIAGOS
- 3.1 Baltymai
- 3.2 Riebalai
- 3.3 Angliavandeniai
- 3.4 Mineralinės medžiagos ir vitaminai
- 4. MAISTO PRIEDAI
- 5. SVEIKOS MITYBOS TAISYKLĖS
- 6. IŠVADOS
- 7. LITERATŪRA
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Kov 23, 2020
- Publikuotas
- 2016 m.
- Apimtis
- 17 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų