Fizinės aplinkos įtaka individo sveikatai
Ištrauka
Kaip žmonija nuo amžių, taip kiekvienas mūsų nuo lopšio dienų susiduria vis su naujais ir naujais klausimais, kuriuos iškelia mums fizinė aplinka. Žmogų supanti aplinka pilna slėpinių žemesnio sąmoningumo individams, pilna grožio ir teikia įkvėpimą poetams bei menininkams, o giliam smalsiam protui atveria neišsemiamas galimybes ta į ai aplinkai tirti ir jos užslėptai tikrovei pažinti
Temos aktualumas. Aplinka kurioje gyvename, turi neabejotiną įtaką gyventojų sveikatai. Žmogus savo veikla gali keisti aplinką. Esant neįprastiems fizikiniams, cheminiams ar socialiniams dirgikliams, sutrinka tam tikrų organizmo funkcijų reguliavimo mechanizmai. Tai sumažina jo prisitaikymo prie aplinkos galimybes, atsparumą nepalankiems veiksniams. Nors fizinės aplinkos poveikis sveikatai jau ankščiau buvo žinomas, visuomenės supratimas apie aplinkos keliamus pavojus ypač padidėjo pastaraisiais metais. Galima teigti, kad tai yra naujų mokslinių tyrinėjimų, parodančių akivaizdų ryšį tarp fizinės aplinkos ir sveikatos, rezultatas, taip pat ir naujų technologijų, galinčių būti pavojingomis, pasekmė.
Mokslo ir technikos progresas nuo šio amžiaus pradžios, t.y. per vieną žmonių kartos amžių, neatpažįstamai pakeitė fizinę aplinką. Tai energijos perteklius, elektromagnetinio lauko ir radioaktyvaus fono padidėjimas, padidėję greičiai, pagreičiai, gyvenimo tempas, triukšmas, vibracija, aplinkos užterštumas cheminiais komponentais, informacijos srauto antplūdis turi neabejotiną poveikį žmogaus organizmui. Su tuo susijusios ir specifinės “civilizacijos” ligos (augliai, alergijos ir kt.), pagreitėjęs vaikų augimas, vadinamoji “akceleracija” (Visuotinė lietuvių enciklopedija, 2002).
Ypač jautrūs pakitusioms fizinės aplinkos sąlygoms yra vaikai. Paprastai pramoninių rajonų vaikų sergamumas yra du ir daugiau kartų didesnis, nei gyvenančių ne pramonės centruose. 9 – 10 m. vaikų ūgis 3,5 – 4 cm, o svoris 3 – 4 kg mažesnis nei vidutiniai šalies rodikliai.
Darbo tikslas: Ištirti fizinės aplinkos įtaką individo sveikatai.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti aplinkos ir sveikatos sąsajas.
2. Nustatyti neigiamų fizinės aplinkos veiksnių poveikį žmogaus sveikatai.
3. Įvertinti priemones sveikatai gerinti.
Turinys
- Įvadas3
- 1. Aplinkos ir žmogaus sveikatos sąsajos4
- 1.1. Biologiniai sveikatos pagrindai4
- 2. Neigiamų fizinės aplinkos veiksnių poveikis žmogaus sveikatai6
- 2.1. Oras7
- 2.2. Geriamasis ir nutekamasis vanduo8
- 2.3. Dirvožemis
- 3. Priemonės sveikatai gerinti12
- Išvados15
- Literatūros sąrašas16
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 11, 2014
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 12 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų