Pagrindiniai teoeriniai baudžiamojo proceso modeliai ir jų skiriamieji bruožai
Ištrauka
Pirmiausia pradedant nuo to, kas visgi yra toji baudžiamoji proceso teisė ir kokie yra baudžiamojo proceso modeliai ir jų bruožai?
Baudžiamoji proceso teisė – tai visuma teisės normų, įstatymų reguliuojama valstybės įgaliotų institucijų ikiteisminių ( kvoto, parengtinio tardymo ) prokuratūros įstaigų, pareigūnų ir teismo veiklą iškeliant, tiriant nusikalstamas veikas, nagrinėjant baudžiamąsias bylas ir vykdant nuosprendį. Baudžamasis procesas laikomas kryptinga valstybės veikla, kuria siekiama išaiškinti rengiamas, daromas ar padarytas nusikalstamas veikas ir, jei yra pagrindas, teisingai bausti jas padariusius asmenis arba jiems taikyti kitas įstatymo numatytas priemones.
Tam tikro laikotarpio konkrečios valstybės pozityvaus baudžiamojo proceso vystymosi, taip pat jo nuostatų interpretavimo pagrindu ilgą laiką buvo baudžiamojo proceso doktrinoje nagrinėjami teoriniai baudžiamojo proceso modeliai. Praktiškai visi baudžiamojo proceso specialistai pripažįsta, kad esama kelių baužiamojo proceso tipų modelių, turinčių savo principus ir jų nulemtas procesines formas. Daugelio tyrinėtojų manymu, baudžiamojo proceso srityje pasirinko rungtyniavimo sistemą, tuo tarpu romanų-germanų teisė pirmenybė atidavė tardymo sistemai (tiriamojo proceso teoriniui modeliui).
Baudžiamojo proceso teisės pagrindiai teoriniais modeliais yra priskiriami trys pagrindiniai, tai yra rungimosi proceso teorinis modelis, tiriamojo (tardymo) proceso teorinis modelis ir mišrusis teorinis modelis.
Turinys
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Vas 21, 2019
- Publikuotas
- 2019 m.
- Apimtis
- 11 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų