Pagonių dievai lietuvių tautosakoje

12 psl. / 1957 žod.

Ištrauka

Tautosaka – tai žodinė liaudies kūryba. Vienai jos rūšių – pasakojamajai – priklauso bene svarbiausias, pagoniškuosius dievus vaizduojantis, literatūros žanras. Tai mitologinės sakmės, kuriose žmogus dažnai susiduria su antgamtine sfera: mitinėmis būtybėmis, nepaaiškinamais reiškiniais ar pranašingais ženklais. Šių bruožų galima rasti pasakose, padavimuose bei legendose.


Senovėje mitinių būtybių garbinta nesuskaičiuojama daugybė. Tiek Senosios Europos, tiek indoeuropiečių panteone (panteonas – dievų visuma) būta ir moteriškų, ir vyriškų būtybių, tačiau jų vaidmuo buvo skirtingas. Baltai ypač išsiskiria moteriškosios giminės dievybių kultu, nebūdingu seniesiems indoeuropiečiams. Jis puikiai atsispindi pirmuosiuose rašytiniuose šaltiniuose, nes seniausiai aprašomos lietuvių dievybės, buvusios moteriškos lyties.


Turinys

  • Įvadas.
  • Svarbiausi baltų dievai.
  • Dangaus deivės.
  • Chtoninės dievybės.
  • Populiariausios mitinės būtybės.
  • Išvados.
  • Literatūros sąrašas.

Reziumė

Autorius
deadmoon
Tipas
Referatas
Dalykas
Literatūra
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgs 17, 2016
Publikuotas
2013 m.
Apimtis
12 psl.

Susiję darbai

Tautosakos tyrinėtoja Bronislava Kerbelytė teigia, kad stebuklinėse pasakose išsamiai apibūdinamas žmogus, jo siekiai ir keliamos amžinos problemos. Patvirtinkite arba paneikite šią mintį remdamiesi 3 – 4 lietuvių liaudies pasakų pavyzdžiais

Literatūra Rašinys eglepuo
Pasakos - tai nuostabūs literatūros kūriniai, kuriuose telpa ir per šimtmečius nusistovėjusi senolių išmintis, ir linksmi vaikiški pokštai, ir dėmesį pritraukiantys nuotykiai. Kartą...

Velnias lietuvių tautosakoje

Literatūra Referatas 2014 m. gre86
Referatas apie pasirinktą mitinę būtybę lietuvių iteratūroje.Lietuvių kalbos namų darbų užduotis. Darbas buvo įvertintas 10.