Pasipriešinimo strateginiams pokyčiams organizacijoje valdymo galimybės
Ištrauka
Organizaciniai pokyčiai yra neatskiriama šiuolaikinės ekonominės veiklos dalis. Viso pasaulio verslo organizacijos, įmonės, bendrovės įėjo į beprecedentį permainų laikotarpį. Tokia naujai susiklosčiusi verslo realybė pareikalavo visai kitokių organizacijos išsilaikymo rinkoje įgūdžių ir suvokimo, kad nėra nieko pastovaus.
Organizacijos, kurios nori išlikti ir augti, privalo keistis - prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos. Pokyčiai savaime yra rizikingi, nes galima pasikeisti ne ta linkme, kuria reikėjo, ne tada kada reikėjo. Tačiau šiuolaikinių organizacijų patirtis rodo, kad šiuo metu daug rizikingiau nieko nedaryti ir stovėti vietoje nei įgyvendinti apgalvotus, gerai suplanuotus pokyčius. Pokyčių įgyvendinimui reikia papildomos energijos, kurios paprastai trūksta, kadangi darbuotojai ir taip yra perkrauti savo kasdieniniais darbais. Tokiu atveju didžiausia atsakomybė tenka vadovams. Vadovas norėdamas prisidėti prie to, kad organizacijos darbuotojų pasipriešinimas ir abejingumas pavirstų į priėmimą ir aktyvų palaikymą, turi žinoti ir sugebėti įvardyti, kuo organizacijos darbuotojams konkretūs pokyčiai bus naudingi.
Svarbūs pokyčiai, darantys rimtą poveikį verslo organizacijoms, vyksta kaip išsivysčiusiose, taip ir besivejančiose jas pasaulio visuomenėse. Išorinės aplinkos spaudimas organizacijai jos keitimosi kryptimi nuolat didėja ir pasireiškia tokiais požymiais, kaip globalizacijos reiškiniai, žinių ekonomikos apraiškos, principiniai naujų organizacinių struktūrų atsiradimas, darbo jėgos struktūros ir kokybės pokyčiai bei kita. Išoriniai veiksniai, tapę realia permainų priežastimi, turi ir kitus šaltinius. Varomąja pokyčių jėga dažnai tampa valstybiniai įstatymai ir normos, technologijų pasikeitimai, permainos ekonomikoje. Permainų būtinumą organizacijoje iškelia ir vidinės aplinkos veiksniai.
Lietuvos verslo subjektams integruojantis į Europos ekonomikos struktūrą, ypatingą reikšmę įgauna jų konkurencingumo uždavinys. Stiprėjant konkurencijai auga būtinybė didinti ir veiklos efektyvumą, kuris tampriai susijęs su atskirų pokyčių organizacijose įgyvendinimu. Taigi svarbiausias klausimas, su kuriuo susiduria šiandienos verslo organizacijos tiek užsienio šalyse, tiek ir Lietuvoje – tai efektyvus pokyčių valdymu dinamiškos rinkos sąlygomis. Todėl organizacinių pokyčių valdymo problema tampa viena iš svarbių tyrimo objektų vadybos žinių erdvėje.
Darbo objektas – organizacijoje vykstantys pokyčiai ir jų valdymo galimybės.
Darbo tikslas – pasipriešinimo strateginiams pokyčiams organizacijoje valdymo galimybės.
Darbo uždaviniai. 1) išnagrinėti organizacinių pokyčių teorinius aspektus.
2) įvertinti organizacinių pokyčių valdymo galimybes, esant pasipriešinimui.
Darbo metodai – mokslinės literatūros šaltinių apžvalga ir sisteminė analizė.
Turinys
- ĮVADAS3
- 1. STRATEGINIUS POKYČIUS ĮTAKOJANTYS VEIKSNIAI4
- 1.1. Strateginių pokyčių samprata4
- 1.2. Pokyčius skatinantys veiksniai5
- 1.3. Žmogiškojo faktoriaus įtaka organizacijos pokyčiams7
- 2. PASIPRIEŠINIMAS STRATEGINIAMS POKYČIAMS IR JO VALDYMO GALIMYBĖS9
- 2.1. Pasipriešinimo pokyčiams priežastys9
- 2.2. Darbuotojų įtaka pokyčių valdymui10
- 2.3. Pasipriešinimo pokyčiams valdymo būdai13
- 2.4. Strateginių pokyčių psichologiniai aspektai16
- 3. VADOVO VAIDMUO POKYČIŲ PROCESE18
- IŠVADOS20
- LITERATŪRA21
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Rgp 6, 2015
- Publikuotas
- 2010 m.
- Apimtis
- 22 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų