Kas suteikia prasmę moters gyvenimui? (Š. Ragana, J. Biliūnas)
2 psl. / 614 žod.
Ištrauka
1920 metais Šatrijos Raganos parašytoje apysakoje „Sename dvare“ vaizduojamas sunkus, bet prasmingas mamatės gyvenimas. Neoromantizmo atstovė siekė ne tik atskleisti veikėjos dvasinę brandą, bet ir pabrėžti kūrybiškumo ir doros svarbą. Šatrijos Ragana puikiai aprašė tai, kas moters gyvenimui suteikia prasmę.
Reziumė
- Autorius
- vanesa_
- Tipas
- Rašinys
- Dalykas
- Literatūra
- Kaina
- €1.89
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bir 14, 2022
- Publikuotas
- 2021 m.
- Apimtis
- 2 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų
Susiję darbai
XX a. pabaigoje svarstyta: lietuvių literatūroje nėra tikros moters, gal dėl to vis grįžtame prie Šatrijos Raganos, užčiuopusios pradinę stadiją intelektualios, visuomeniškos, turinčios vidinį gyvenimą moters (literatūrologė V. Kelertienė). Ar atsirado tikrų moterų XXI a. lietuvių literatūroje? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais
Literatūra
Rašinys
magnetism
Pasak Emilio Zola - „Moteris tai ašis apie kurią sukasi civilizacija“ Remdamiesi lietuvių proza pristatykite, kokius moterų paveikslus kūrė iškiliausi XIX-XX a. lietuvių literatūros atstovai.(J.Biliūnas, V.Mykolaitis – Putinas, Šatrijos Ragana)
Literatūra
Rašinys
2017 m.
karolinute6
Sapno motyvas lietuvių literatūroje. Jo paskirtis kūriniuose (J. Biliūnas „Liūdna pasaka“, V. Krėvė „Skerdžius“, „Silkės“, Šatrijos Ragana „Sename dvare“)
Literatūra
Rašinys
pince18
Kaip literatūros kūriniuose vaizduojamas senas žmogus? Atsakymą pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais (K. Donelaitis, J. Biliūnas, Maironis)
Literatūra
Rašinys
sankub
Kaip vaizduojami tėvų ir vaikų santykiai lietuvių literatūroje? Atsakymą pagrįskite lietuvių literatūros pavyzdžiais (Šatrijos Ragana, Biliūnas, J. Aputis, B. Vilimaitė)
Literatūra
Rašinys
sankub
Gyvenimo prasmės samprata literatūroje (V. Šekspyras, A. Kamiu, V. Mykolaitis - Putinas)
Literatūra
Rašinys
ievab
Kiekvienas siekia asmeninės laimės gyvenime. Tačiau kartais laimė ir pasyvumas yra nesuderinami. Pasyvus žmogus dažniausiai priklauso nuo aplinkybių, kitu žmonių ir todėl jis nelaimingas. Apie tokį žmogų rašė XXa. rašytojai Juozas Tumas-Vaižgantas ir Marius Katiliškis
Literatūra
Rašinys
mhill