UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir KO finansinių išteklių analizė
Ištrauka
Ekspertai teigia, kad dvidešimt pirmas amžius gali būti rimtų tarptautinių konfliktų ne vien dėl energetinių (naftos), bet ir dėl švaraus geriamo vandens išteklių, amžiumi. Europoje Lietuva ir Danija yra vienintelės valstybės, kurios turi retą gamtos dovaną: visi jų gyventojai turi galimybę vartoti pakankamai švarų, gerai apsaugotą nuo taršos ir prisotintą vertingų mineralinių medžiagų požeminį geriamąjį vandenį. Nuo 1999 metų liepos 1 dienos įsigaliojo Lietuvos higienos norma HN28:1998 „Geriamasis mineralinis vanduo. Kokybės reikalavimai ir programinė priežiūra”. Pagal šią normą geriamasis mineralinis vanduo gali būti trijų rūšių: natūralus (geriamasis) mineralinis vanduo, mineralizuotas vanduo ir šaltinio (geriamasis) vanduo. Iš viso Lietuvoje yra užregistruota ir realizuojama per 16 rūšių pilstomo natūralaus mineralinio vandens.
Seniausia natūralaus mineralinio vandens gamintoja yra UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko. Įmonė savo veiklą pradėjo Lietuvos mieste, Birštone, 1924 metais, kai pirmą kartą Lietuvoje pramoniniu būdu į butelius buvo pradėtas pilstyti mineralinis vanduo. Šio regiono vandenys buvo plačiai žinomi dėl pripažintų savo naudingų savybių, todėl Birštono mieste pastatyta mineralinio vandens gamyklą. Seniausi įmonės BMV gaminiai – tai šaltinių „Vytautas“ ir „Birutė“ vanduo. Šiandien Birštono mineraliniai vandenys yra moderni įmonė, naudojanti ne tik pažangias technologijas, bet ir griežtus kokybės kontrolės metodus, bei siekianti, kad natūralus mineralinis vanduo pasiektų vartotoją lygiai toks pats, kokį naudojo mūsų protėviai, semdami jį iš šaltinio. Dabartiniu metu gaminamas trijų rūšių natūralūs mineraliniai vandenys „Vytautas", „Birutė" ir "Akvilė". Bendrovė yra Lietuvos mineralinio vandens lyderė ir turi beveik 20 proc. visos rinkos, o jos apyvarta siekia iki 10 mln. eurų per metus.
Darbo aktualumą lemią, tai kad vanduo yra svarbus gyvybei, o paskutiniu metu šulinių vandenyje randama daug priemaišų, tad gal būtų geriau gerti mineralinį vandenį, išpilstytą į butelius, nes jo kokybė nuolat kontroliuojama, jis švarus ir turi naudingų mineralinių medžiagų. Didžiausią išgaunamo lietuviško natūralaus mineralinio vandens rinkos dalį užima UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko.
Darbo tikslas - išanalizuoti UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko finansinius išteklius.
Darbo uždaviniai:
apibrėžti organizacijos sampratą;
aprašyti UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko, jos veiklą ir gaminamą produkciją;
palyginti UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko finansinius išteklius su konkurentų atitinkamais ištekliais;
atlikti SSGG bei PEST analizes;
pateikti išvadas ir pasiūlymus.
Darbo metodai ir sunkumai. Pirmoje darbo dalyje atliekama literatūros analizė, siekiant
išsiaiškinti, kas yra organizacija ir vadyba. Toliau atliekama įmonės analizė pasitelkiant surinktus duomenis ir kokybinius įmonės tyrimo metodus – SSGG ir PEST. Vienintelis sunkumas rašant kursinį darbą, buvo tai, kad nepakankamai prieinamos informacijos apie įmonės finansus.
Turinys
- TURINYS
- ĮVADAS3
- 1. ORGANIZACIJOS SAMPRATA IR VALDYMAS5
- 1.1. Organizacija - samprata, vaidmuo ir paskirtis5
- 1.2. Organizacijų rūšys ir jų valdymo ypatumai7
- 1.3. Vadybos funkcijos organizacijoje10
- 2. UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko ir jos veiklos aprašymas14
- 2.1. Įmonės pristatymas14
- 2.2. UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko verslo šakos kontekste15
- 2.3. Įmonės struktūra ir pareigybių aprašymas16
- 3. UAB „BIRŠTONO MINERALINIAI VANDENYS“ IR KO18
- 3.1. Gaminama produkcija18
- 3.2. Naudojami gaviniai ir darbo priemonės19
- 3.3. Darbo pasidalijimas ir koordinavimas20
- 4. FINANSINIŲ IŠTEKLIŲ ANALIZĖ IR VALDYMAS21
- 4.1. Išteklių aprašymas21
- 4.3. SSGG analizė25
- 4.4. PEST analizė26
- 4.5. Įmonės potencialo aprašymas29
- IŠVADOS IR PASIŪLYMAI30
- LITERATŪROS SĄRAŠAS31
Reziumė
- Autorius
- cipolinaz
- Tipas
- Kursinis darbas
- Dalykas
- Vadyba
- Kaina
- €8.28
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Vas 27, 2018
- Publikuotas
- 2015 m.
- Apimtis
- 30 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų