Apgyvendinimo paslaugų statistinis tyrimas
Ištrauka
Turizmas – viena iš perspektyviausių ūkio šakų mažoms, patogią geografinę padėtį ir
gamtinius bei kultūrinius išteklius turinčioms šalims. Jau keli dešimtmečiai mokslininkai, įvairios valstybės institucijos ir politikai didžiausią dėmesį skiria atvykstamajam ir vietiniam turizmui. Turizmas gali būti pagrindine ūkinės veiklos sritimi ir pajamų šaltiniu. Tai ekonominė veikla, kuri leidžia išnaudoti esamus turizmo išteklius ir sukurti naujas darbo vietas. Lietuva – pajūrio valstybė, esanti geroje geografinėje padėtyje ir turinti palyginti didelį gamtinį bei kultūrinį turizmo potencialą.
Per paskutinius kelis dešimtmečius įvyko dideli pokyčiai turizmo srityje. Verslo globalizacija, gerėjanti gyvenimo kokybė skatino žmones vis daugiau keliauti. Neišvengiamai vystėsi ir apgyvendinimo įstaigų tinklas, plėtėsi paslaugos, kurios galėtų tenkinti keliaujančių žmonių poreikius. Viešbučiuose, moteliuose, svečių namuose ar kitose apgyvendinimo įstaigose žmogus gauna ne tik nakvynės paslaugas, bet ir jam reikalingas poilsio, saugumo, komforto ir daugelį kitų garantijų. Apgyvendinimo paslaugos labai svarbios šalies ar regiono ekonomikai kaip biudžeto pajamų šaltinis bei darbo vietos. Turistų išlaidos, skiriamos apsigyventi, yra nevienodos. Jos priklauso nuo pasirinktos apgyvendinimo įstaigos tipo, rinkos bei kitų faktorių, tačiau manoma, kad vidutiniškai daugiau nei 30 proc. visų kelionės išlaidų tenka šiam sektoriui.
Temos aktualumas: Lietuvai atgavus nepriklausomybę, tapome rinkos ekonomikos šalimi. Per pastaruosius keletą metų, mūsų šalies ekonomika vystėsi itin sparčiai. Gerėjant verslo sąlygoms šalyje, didėjant saugumui ir ypač įstojus į Europos sąjungą bei NATO nuolat augo užsienio investicijos, kūrėsi verslo ryšiai tarp Lietuvos ir užsienio valstybių. Dėl šių priežasčių kiekvienais metais mūsų šalyje apsilanko vis daugiau verslininkų, bei įvairaus lygio įmonių vadovų. Taip pat, didėjant Lietuvos vardo žinomumui užsienyje, daugėja ir turistų srautai į Lietuvą, kurie atvyksta pamatyti gražiausias, vienos iš Baltijos regiono šalių, vietas, susipažinti su krašto kultūra bei papročiais arba tiesiog poilsiauti Lietuvos kurortuose. Negalima pamiršti ir vietinių turistų. Didėjant pajamoms auga ir šalyje keliaujančiųjų lietuvių skaičius. Įvyko esminiai žmonių gyvenimo pokyčiai, nebeįsivaizduojamas kokybiškas gyvenimas be apgyvendinimo paslaugas teikiančių įmonių. Todėl yra būtina, atsižvelgti į nuolat aktyvėjantį turizmą, įvertinti naujų apgyvendinimo įstaigų poreikį dabartinėje rinkoje, šio verslo šakos perspektyvas.
Darbo uždaviniai: § Išanalizuoti apgyvendinimo įstaigų skaičiaus kitimą 2011- 2013 metais § Nustatyti dinamikos eilučių rodiklius; §Ekstrapoliuoti apgyvendinimo įstaigų skaičių, naudojant dinamikos eilučių ekstrapoliaciją bei tiesinį trendą.
Turinys
- ĮVADAS3
- 1. PIRMINIAI ANALIZUOJAMI DUOMENYS7
- 1 SANTYKINIAI DYDŽIAI9
- 1.1 Struktūriniai santykiniai dydžiai9
- 2. DINAMIKA13
- 2.1 Baziniai ir grandininiai absoliutiniai pokyčiai13
- 2.2 Apgyvendinimo įstaigų skaičiaus didėjimo tempas (bazinis)14
- 2.3 Apgyvendinimo įstaigų skaičiaus padidėjimo tempas (bazinis)15
- 2.4 Apgyvendinimo įstaigų skaičiaus didėjimo tempas (grandininis)16
- 2.5 Apgyvendinimo įstaigų skaičiaus padidėjimo tempas (grandininis)17
- 2.6 Vidutiniai indikatoriai18
- 2.6.1 Vidutinis įstaigų skaičius 2011-2013 metais18
- 2.6.2 Įmonių skaičiaus padidėjimas kasmet18
- 2.6.3 Vidutinis didėjimo tempas18
- 2.6.4 Vidutinis padidėjimo tempas19
- 3 PROGNOZAVIMAS22
- 3.1Prognozė, pagal vidutinį absoliutinį padidėjimą22
- 3.2 Prognozė, pagal vidutinį didėjimo tempą22
- 3.3 Prognozė, pagal tiesinio trento lygtį22
- IŠVADOS30
- LITERATŪROS SĄRAŠAS33
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Kov 1, 2015
- Publikuotas
- 2014 m.
- Apimtis
- 29 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų