Dalykinis bendravimas ir derybų menas
Ištrauka
Tikslas: Apžvelgti dalykinio bendravimo ir derybų meno protokolo pagrindus.
Uždaviniai:
- Apibūdinti bendravimo protokolo pagrindus.
- Išskirti dalykinio bendravimo principus.
- Atskleisti derybų meno privalumus įvairiuose šalyse.
Žmonių bendravimas visuomet prasideda nuo pasisveikinimo, prisistatymo ar kito asmens pristatymo. Tokiu būdu vyksta susipažinimas su pašnekovu. Nėra taip paprasta tinkamai pasisveikinti ir prisistatyti, užmegzti pokalbį, ypač jei bendraujama verslo aplinkoje. Yra tam tikra bendravimo taisyklių visuma, priklausanti nuo konkrečios valstybės papročių, tradicijų ir netgi religijos. Svarbi bendravimo priemonė ir išraiška yra kalba. Apie žmogaus elgesį, gebėjimą gražiai bendrauti pirmiausia sprendžiama iš kalbos. Nepriekaištinga tarsena rodo kalbančiojo kultūrą, išsilavinimą, pagarbą pašnekovui ir dar daugelį kitų dalykų. Pokalbiuose išryškėja asmens savitumas ir kultūros požymiai. Kalbą apie bet kurios įstaigos klientūros aptarnavimą, mano manymu, reikėtų pradėti nuo vieno fundamentalaus dalyko – svarbiausia suvokti, kad valdymas yra bendravimas. Štai pozicija, štai principas, štai kertinis akmuo, ant kurio stovi visa valdymo teorija, taip pat ir bendravimo principai. Norint valdyti, reikia mokėti bendrauti. Tokiu būdu valdymas yra bendravimas. Mandagus žmogus, atsižvelgdamas į aplinkybes, lengvai geba parinkti reikiamus žodžius, tuoj pajunta, kokia intonacija geriausiai tinka juos tarti, visa laikysena parodo savo vidinės ir išorinės kultūros darną. Neįmanoma aprašyti visos įvairių pokalbių eigos ir jų kalbos raiškos. Galiausiai, iš tiesų svarbu, kad abi besikalbančios pusės be kliūčių girdėtų ir suprastų viena kitą.
Platonas yra pasakęs: „Išmintingi žmonės kalba, kvailiai – plepa“. Pokalbis per porą minučių gali sugriauti karjerą ar sutvirtinti draugystę. Platonas, trisdešimt penkių filosofinių dialogų autorius, įkūrė nuosavą akademiją, kad kartu su kolegomis ištisas dienas galėtų skirti filosofiniams apmąstymams ir ilgiems, gyviems pokalbiams. Tokios prabangos šiuolaikinis, visuomet skubantis, išsiblaškęs, darbais apsikrovęs žmogus dažnai neturi. Jo kalendoriuje mirga kompanijų pristatymai, iškylos su potencialiais ar esamais verslo klientais, kokteilių vakarėliai, priėmimai, kuriuose jis bus priverstas bendrauti, derėtis. Deramės – kaip ir kvėpuojame, nesusimąstydami, kad tai darome.
Liaudies išmintis sako: „Sutinka pagal drabužį, išlydi pagal protą“. Iš tiesų, siekiant gero bendravimo rezultato, svarbu kiekviena smulkmena.
Turinys
- ĮVADAS3
- 1. DALYKINIS BENDRAVIMAS4
- 1.1. Kur priimti?4
- 1.2. Kaip sutikti?5
- 1.3. Kaip kalbėtis?5
- 1.4. Kaip vaišinti?6
- 2. DERYBŲ MENAS8
- 2.1. Derybų etapai8
- 2.2. Derybos skirtingose kultūrose9
- IŠVADOS12
- LITERATŪRA IR ŠALTINIAI13
Reziumė
- Autorius
- boriseviciene
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Vadyba
- Kaina
- €2.67
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Lap 15, 2016
- Publikuotas
- 2007 m.
- Apimtis
- 13 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų