Pusiau struktūrizuotas interviu. Pokalbis su socialiniu pedagogu
Ištrauka
Norėdama suprasti kokia yra socialinio pedagogo darbo diena, arčiau susipažinti su kokiomis problemomis tenka susidurti šios profesijos atstovams dirbant mokykloje, apsilankiau Šalčininkų J. Snaideckio gimnazijoje ir pasikalbėjau su gimnazijos socialine pedagoge.
Gimnazija savo istoriją pradeda nuo privačios parapijos mokyklos, kuri buvo įkurta 1862 m. 1950 m. pradžioje mokykla reformuota į septynmetę, o tų pačių metų viduryje tapo vidurine mokykla. Tuo metu dalykai buvo dėstomi lenkų, lietuvių ir rusų kalbomis. 1998 m. mokyklai suteiktas Jano Sniadeckio vardas. Mokykla sparčiai keitėsi ir 2005 m. tapo gimnazija. Šiemet čia mokosi 681 mokinys, dėstymas vyksta lenkų kalba. Gimnazijos pedagogai siekia užtikrinti kokybišką pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų vykdymą, mokiniai ugdomi pagal jų prigimtines galias, polinkius ir poreikius, suteikiant jiems būtinas kompetencijas. Kasmet 80proc. abiturientų sėkmingai baigę mokslus įstoja į aukštąsias įstaigas. Tačiau nepaisant sėkmingo gimnazijos funkcionavimo, gerų įstojimo rodiklių, mokiniams tenka susidurti su įvairiomis problemomis kurias padeda spręsti socialinis pedagogas. Jo darbas prasideda tada, kai vaiko gebėjimas funkcionuoti neatitinka visuomenės reikalavimų ir lūkesčių.
Koks turi būti pedagogas? Kokie reikalavimai keliami šiam darbui? Su kokiais sunkumais susiduria ir kaip juos įveikia? Apie tai ir kitus dalykus kalbėjausi su Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazijos socialine pedagoge Liucija Šuškevič.
Reziumė
- Autorius
- lika05
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Pedagogika
- Kaina
- €2.28
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bir 8, 2016
- Publikuotas
- 2014 m.
- Apimtis
- 9 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų