Linijiniai taršos šaltiniai ir jų oro taršos modeliavimo ypatumai
Ištrauka
Aplinkos tarša – tai cheminių, fizikinių ir biologinių teršalų, neigiamai veikiančių žmogų ir kitus gyvuosius organizmus bei fizinius aplinkos komponentus, patekimas į aplinką.
Daugiausiai atmosferos oro teršalų yra antropogeninės kilmės. Pagrindiniai taršos šaltiniai yra mobilus autotransportas ir stacionarūs taršos šaltiniai, tokie kaip pramonės įmonės, energetikos objektai. Emisijos iš autotransporto sudaro apie 70% visų bendro teršalų kiekio. Autotransporto teršalų emisijas sudaro anglies monoksido, azoto oksidai ir kiti teršalai. Automobilių keliama tarša taip pat yra padangų, kelio dangos nusidėvėjimo dulkės, kuro nutekėjimas, garavimas ir triukšmas. Sudegus vienai tonai kuro išsiskiria 600 kg anglies monoksido, 30 kg azoto oksidų, apie 80 kg angliavandenilių ir kitų teršalų.
Oro užterštumas mieste priklauso ne tik nuo autotransporto, stacionarių taršos šaltinių emisijų kiekio, miesto infrastruktūros, bet ir nuo meteorologinių sąlygų. Mieste oro užterštumo padidėjimas yra sąlygojamas ne tik emisijos padidėjimo, bet ir nepalankių meteorologinių sąlygų, kurios silpnina atmosferos galimybę išsklaidyti teršalus. Netinkamos sąlygos teršalų išsisklaidymui yra sausi orai, silpnas vėjas, temperatūrinė inversija.
Linijiniais taršos šaltiniais galima laikyti intensyvaus eismo automagistrales, daugelį pramoninių objektų, išdėstytų pagal upę ar uosto krantinę.
Turinys
- Įvadas2
- 1 Taršos šaltiniai4
- 1.1 Linijiniai taršos šaltiniai5
- 1.2 Atmosferos teršimo nuo linijinių taršos šaltinių skaičiavimas6
- 2 Užterštumo modeliavimas8
- 2.1 Modelių sudetingumo grupės8
- 2.2 Modelio sudarymo etapai8
- 2.3 Modeliui reikalingi pagrindiniai įvesties duomenys9
- Išvados10
- Literatūros sąrašas11
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Vas 17, 2016
- Publikuotas
- 2015 m.
- Apimtis
- 11 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų