Vandenynų ir jūrų užterštumas nafta. Taršos valymo metodai.
Ištrauka
Nafta ir jos produktai yra vienas pavojingiausių taršos šaltinių vandenynuose, jūrose ir kituose vandens telkiniuose. Nafta, patekusi į vandenį, sutrikdo augalų, gyvūnų vystymąsi, gali neigiamai įtakoti ir žmogaus sveikatą. Šią taršą lemia tiek natūraliai gamtoje vykstantys procesai, tiek įvairios katastrofos, dažnai sukeliamos žmonių neapdairumo ar dėl kompetencijos stokos. Ypatingą dėmesį sulaukia tanklaivių avarijos, kurių skaičius kasmet vis mažėja, todėl tai nebėra pagrindinis taršos šaltinis. Svarbu yra suvokti naftos ir jos produktų taršą pasauliniu mastu, šios taršos daromą žalą ir ieškoti būdų, kaip būtų galima pagerinti esamą situaciją.
Į aplinką išsiliejus naftos produktams, pavojingiausi yra lakūs ir skysti angliavandeniliai, kurių plitimą sunku suvaldyti. Pagal teršalų pašalinimo iš užterštos terpės būdą, valymo metodai yra skirstomi į: fizikinius, cheminius, biologinius ir kompleksinius. Galima leisti gamtai apsivalyti ir pačiai, tačiau tai užtrunka daug ilgiau. Užterštiems paviršiniams vandenims ar nuotekoms valyti gali būti naudojami specialūs įrenginiai, kuriuose įmontuoti filtrai sulaiko naftos sluoksnį. Vanduo, kuriame naftos produktų kiekis neviršija 0,05 mg/l, laikomas neužterštu ir gyvybė jame gali egzistuoti.
Darbo tikslas – naudojantis literatūra ir moksliniais straipsniai išanalizuoti naftos ir jos produktų taršą vandenynuose bei jūrose, šios taršos sukeliamą poveikį aplinkai bei aptarti valymo metodus.
Turinys
- ĮVADAS3
- 1. TARŠA NAFTOS PRODUKTAIS4
- 1.1 Taršos šaltiniai4
- 1.2 Taršos poveikis4
- 1.3 Tarša Baltijos jūroje ir Lietuvos teritorijoje5
- 2. VALYMO METODAI6
- 2.1. Valymo metodų klasifikacija6
- 2.2. Jūrose taikomi naftos produktų valymo metodai7
- 2.3. Paviršinių nuotekų valymas10
- IŠVADOS12
- LITERATŪRA13
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Vas 19, 2020
- Publikuotas
- 2019 m.
- Apimtis
- 14 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų