Socialinė pedagoginė pagalba vaikams, vartojantiems narkotines, psichotropines ir kitas psichiką veikiančias medžiagas
Ištrauka
Šių dienų vaikai linkę neklausyti, atsikalbinėti, konfliktuoti su tėvais, pedagogais. Jiems būdingas priešiškumas tokiai aplinkai, kurioje juos stengiasi kaip nors paveikti, pavyzdžiui mokyklai, kurioje taikomos elgesio, etiketo taisyklės, moksleivis privalo vykdyti tam tikras savo, kaip moksleivio pareigas. Paauglystės laikotarpiu asmenys keičia požiūrį į bendraamžius, dauguma atitolsta nuo tėvų, tampa vis labiau uždarais, slepia savo emocijas, pradeda vis dažniau meluoti, atvirai reiškia pyktį ir agresiją. Jie siekia nepriklausomybės, stengiasi paneigti viską, nuo ko priklausė anksčiau, nori patys „tvirtai stovėti ant kojų“. Dažnai pasitaiko atvejų, kai nepilnamečiai pasiduoda vyresnių draugų įtakai ir ima „eksperimentuoti“ tabaku, alkoholiu, narkotikais.
Nemažai vaikų šeimose patiria žeminimą, smurtą, atstūmimą, išnaudojimą. Dažni tėvų konfliktai, dėl tėvų užimtumo kylanti dėmesio stoka vaikams ir tėvų nesugebėjimas suprasti vaiko socialinių poreikių neigiamai paveikia jauną žmogų, sužadina baimės, menkavertiškumo jausmą. Kadangi paauglys pradeda įsisavinti visuomenės socialinę sandarą, jam natūraliai kyla poreikis tapti specifinės socialinės grupės nariu, pritapti prie bendraamžių. Pasitaiko atvejų, kai dėl asmeninių, charakterio savybių ar socialinės padėties šio poreikio įgyvendinti nepavyksta. Šias problemas paaugliai gana dažnai bando „gydyti“ alkoholiu ar narkotikais. Tai nutinka, vėlgi, dėl individo poreikio priklausyti tam tikrai socialinei grupei, o alkoholio ar narkotikų vartojimas padeda tą poreikį įgyvendinti. Asmuo tampa alkoholį ar narkotikus vartojančių žmonių grupės nariu, kitaip tariant- „savu“.
Pradėjus vartoti psichotropines medžiagas, labai greitai susiformuoja priklausomybė: žmogus nori pajusti tą psichinę būseną, kurią jautė apsvaigęs arba trokšta pabėgti nuo nemalonių išgyvenimų, emocijų ir jį kankinančių problemų. Dėl šių priežasčių labai svarbu išsiaiškinti, kaip tokiems paaugliams padėti išmokti spręsti savo psichologines problemas, nesirenkant lengviausio kelio, t.y. nesisvaiginant alkoholiu ar narkotikais, taip pat padėti suprasti, kad imantis tokių metodų, problemos neišsisprendžia.
Darbo tikslas- išsiaiškinti, kaip socialiniai pedagogai gali padėti vaikams, vartojantiems narkotines, psichotropines ar kitas psichiką veikiančias medžiagas
Darbo uždaviniai:
- Išanalizuoti literatūrą ir aptarti teorinius priklausomybės ligų aspektus.
- Apžvelgti situaciją Lietuvoje ir nustatyti priklausomybės ligų prevenciją.
Turinys
- Įvadas3
- 1. Bendra charakteristika4
- 1.1 Pagrindinių sąvokų apibrėžimas ir operacionalizacija4
- 1.2 Psichiką veikiančių medžiagų vartojimo priežastys5
- 1.3 Narkotinių, psichotropinių ir kitų psichiką veikiančių medžiagų poveikis paauglio organizmui7
- 1.4 Socioedukacinis darbas su alkoholį vartojusiais paaugliais8
- 1.5 Priklausomybės ligų gydymas9
- 2. Situacijos Lietuvoje analizė11
- Išvados14
- Literatūra15
Reziumė
- Autorius
- justille
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Edukologija
- Kaina
- €2.54
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 10, 2016
- Publikuotas
- 2012 m.
- Apimtis
- 15 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų