Miego paralyžius

11 psl. / 1893 žod.

Ištrauka

Jei padalintume gyvenimą į tris dalis, tai trečdalį jo mes pramiegame, tad akivaizdžiai galime pastebėti, kad miego reikšmė organizmui yra labai svarbi. Atlikus daug mokslinių tyrimų išsiaiškinta, kad miegas itin svarbus būtent centrinei nervų sistemai. Miegant smegenys pasiilsi ir būna pasiruošusios „dirbti“, kitaip tariant susitvarko biocheminiai ir bioelektroniniai procesai.

Pats užmigimas iš pažiūros nereikalauja daug pastangų, bet tai yra sudėtingas, bei aktyvus procesas. Miego metu tam tikri smegenų centrai funkcionuoja net labiau nei budrumo metu. Verta paminėti, kad miegas veikia ne tik kitos dienos kokybę, bet ir sveikatą. Pasak biomedicinos mokslų daktarės, neurologės Vandos Liesienės ir Kauno medicinos universiteto Neurologijos klinikos docento Valiaus Pauzos miegas - tai sąlyginės ramybės būsena, kai organizmas, iš dalies netenka ryšių su aplinka, ir aktyviai atkuria savo jėgas. Miego metu centrinė nervų sistema beveik nepriklauso nuo aplinkos.

Galime pastebėti, kad kol kas visuomenės išprusimas apie miego veiksnių įtaką jo kokybei yra nedidelis. Dauguma žmonių kenčiančių nuo mieguistumo ar kitų sutrikimų net nesuvokia, kad tai yra sutrikimas.


Turinys

  • ĮVADAS3
  • Kas yra miego paralyžius?4
  • Miego paralyžiaus atsiradimo priežastys5
  • Ką Daryti pajutus miego paralyžių ir kaip jo išvengti?6
  • Sąmoningi būdai patirti miego paralyžių/sąmoningą sapną7
  • Miego stadijos8
  • išvada9
  • Literatūra10

Reziumė

Autorius
son ofcookie
Tipas
Referatas
Dalykas
Medicina
Kaina
€2.28
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Lie 17, 2015
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
11 psl.

Susiję darbai

Miegas ir jo svarba organizmui

Medicina Referatas minkaa
Miegodamas žmogus praleidžia maždaug trečdalį viso savo gyvenimo. Suaugę žmonės miega apie 7-8 valandas per parą, kūdikiai – apie 16 valandų, o vyresnio...

Vaikų cerebrinis paralyžius

Medicina Referatas 2013 m. marvita
Cerebrinis paralyžius - raumenų valdymo sutrikimas, kurio metu sutrinka vaiko judėjimas (gulėjimas, sėdėjimas, vartymasis, vaikščiojimas). Pakenkta smegenų dalis, atsakinga už organizmo judesius, siunčia...