Miegas ir jo svarba organizmui
Ištrauka
Miegodamas žmogus praleidžia maždaug trečdalį viso savo gyvenimo. Suaugę žmonės miega apie 7-8 valandas per parą, kūdikiai – apie 16 valandų, o vyresnio amžiaus žmonės miega šiek tiek trumpiau ir ne taip giliai kaip vidutinio amžiaus žmonės. Kai kuriems gali pasirodyti, jog žmogus, nieko neveikdamas, šią gyvenimo dalį tiesiog iššvaisto veltui. Tačiau taip nėra, nes be miego mes negalėtume normaliai gyventi, o mūsų organizmas funkcionuoti. Nuo miego kokybės priklauso mūsų nuotaika, savijauta, santykiai su kitais žmonėmis. Ši paros ritmo dalis yra labai svarbi ir neišvengiama organizmo būsena, nes jos metu mūsų kūnas pailsi, o smegenys apdoroja per dieną sukauptą informaciją.
Šio darbo tikslas yra susipažinti kas vyksta su žmogaus smegenimis miego metu, išsiaiškinti kodėl miegas yra reikalingas mūsų organizmui ir kokios pasekmės ištinka, kai žmogų vargina miego sutrikimai, bei trumpai apžvelgti gyvūnų miego ypatumus.
Šiame darbe remiamasi Visvaldo Legkausko knyga „Psichologijos Įvadas“ ir Egidijaus Kėvelaičio knyga „Žmogaus fiziologija“, taip pat įvairiais moksliniais straipsniais bei internetiniais puslapiais.
Turinys
- ĮVADAS2
- 1. MIEGO SAMPRATA3
- 1.1. MIEGO FAZĖS3
- 1.2. MIEGO PRIEŽASTYS IR FUNKCIJOS5
- 1.3. MIEGO TIPAI6
- 2. MIEGO SUTRIKIMAI8
- 2.1. NEMIGA8
- 2.2. MIEGO APNĖJA9
- 2.3. NARKOLEPSIJA10
- 3. MIEGAS IR SAPNAI11
- 4. GYVŪNŲ MIEGAS12
- IŠVADOS14
- LITERATŪROS SĄRAŠAS15
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Geg 21, 2012
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 16 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų