Valstybinės ir nevalstybinės sporto organizacijos
Ištrauka
Sportas - visų tautų vertybė. Tai dvasinio, fizinio, kultūrinio ugdymo sistema, sporto laimėjimai, mokslo žinios, tarptautinis bendradarbiavimas. Sportas yra socialinis reiškinys, nuoseklus ir nuolatinis fizinių ir dvasinių žmogaus galių plėtojimas varžymosi, lenktyniavimo būdu ir taip išugdytų jėgų, gebėjimė rodymas individualiosiose ir komandinėse varžybose ( Karoblis, 2005)Lietuvoje nuo centralizuotos sporto valdymo struktūros pereita prie demokratinės jos valdymo formos. Nors yra daug ekonominių, socialinių, kultūrinių skirtumų ir problemų, Lietuvos sportas tarp Europos šalių yra gerai vertinamas ir mūsų šalis yra pageidautina partnerė visoms Europos valstybėms.Vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų strateginiai tikslaiStrateginiai tikslai plėtojant sportą (Sportas ir vadovavimas, 1998):1. Siekti, kad olimpinio sąjūdžio plėtra, sportininkų rengimas ir dalyvavimas vasaros ir žiemos olimpinėse žaidynėse taptų svarbia politikos dalimi, padedančia įgyvendinti Lietuvos įvaizdžio kūrimo ir tarptautinio bendradarbiavimo uždavinius.2. Siekti, kad olimpinis sportas, sportininkų rengimas ir dalyvavimas olimpinėse žaidynėse būtų strateginė šalies kūno kultūros ir sporto sritis.3. Siekti, kad Lietuvos sportininkai dalyvautų visose olimpinėse žaidynėse, siekdami kuo geresnių rezultatų žiemos olimpinėse žaidynėse ir prizinių vietų – vasaros olimpinėse žaidynėse.4. Siekti, kad šalies sporto mokymo įstaigų darbas būtų pertvarkytas taip, kad būtų sukurta nuoseklaus sportininkų rengimo sistema.5. Skatinti sporto šakų plėtojimo ir varžybinės veiklos efektyvinimą.
Miestų ir rajonų savivaldybės remia finansiškai ir sudaro sąlygas sporto klubams, sveikatos mokykloms, kitokio pobūdžio organizacijoms, teikiančioms gyventojams kūno kultūros ir sporto paslaugas, statyti sporto aikštes, steigti sporto bazes. Bandoma įtvirtinti du sporto bazių lygius – nacionalinę ir municipalinę. Nacionalinės sporto bazės statusą Kūno kultūros ir sporto departamento siūlymu suteikia Lietuvos Respublikos vyriausybė. Municipalinės sporto bazės statusas suteikiamas savivaldybės sprendimu.
Iki 1990 metų visą kūno kultūros ir sporto plėtrą Lietuvoje administravo ir koordinavo viena centrinė sporto organizacija – Kūno kultūros ir sporto komitetas. 1990m. Kovo 11 d. Paskelbus Lietuvos Nepriklausomybės Aktą buvo pradėta šalies sportinio gyvenimo reorganizacija.. pertvarkytas valstybinis sporto valdymas: vietoje buvusio Kūno kultūros ir sporto komiteto įkurtas Kūno kultūros ir sporto departamentas.
Turinys
- Įvadas3
- Valstybinės organizacijos4
- Nevalstybinės organizacijos6
- Naudota literatūra7
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Spa 6, 2014
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 8 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų