Sportininkų traumos
Ištrauka
Tikriausiai galima teigti, kad Lietuva - sporto šalis. Daugelis mūsų užsiema juo,kad praskaidrinti savo niūrią dieną, vieni intensyviai sportuoja, kiti žaidžia krepšinį, futbolą, lanko trenirtuotes, treti stengiasi sportuodami palaikyti formą, gerinti sveikata. Tačiau yra ir tamsioji sporto pusė, apie kurią net elitiniai sportininkai bijo kalbėti. Tai- traumos. Žodį ,,trauma“, lietuvių kalbos žodynas apibūdina kaip - organų arba audinių sužalojimą, kurį sukelia išorinis poveikis arba kaip psichinį sukrėtimą, kurio padariniai ilgai neišnyksta. Vienu žodžiu, galima sakyti, kad tai kaulų lūžiai, patempimai, vidaus organų pažeidimai, kurie daro žalą organizmui, žmogaus psichologijai, išvaizdai, ar net judėjimui,. Taigi kodėl taip dažnai mes girdime, apie traumas?
Turinys
- Įžanga
- Dėstymas:
- Sparčiai didėjantis sportuojančių asmenų skaičius padidino ir neišmanančių apie sporto mokslą, ko pasekoje didėja traumų tikimybė.
- Didesnis treniruočių krūvis-didesnė traumų tikimybė.
- Išvada.
Literatūros sąrašas
Fong, D. T., Chan, Y. Y., Mok, K. M., Yung, P. S., & Chan, K. M. (2009). Understanding acute ankle ligamentous sprain injury in sports. BMC Sports Science, Medicine and Rehabilitation, 1(1), 14.
Gabbett, T. J. (2016). The training—injury prevention paradox: should athletes be training smarter and harder?. British journal of sports medicine, 50(5), 273-280.
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Spa 11, 2021
- Publikuotas
- 2020 m.
- Apimtis
- 2 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų