Alkoholio įtaka sveikatai
Ištrauka
“Alkoholis – tai anestetikas, padedantis mums ištverti gyvenimo operaciją.”
George Bernard Shaw (1856-1950)
Jei išgertumėte natūralaus, neapdirbto alkoholio, galimas daiktas mirtumėte nespėjęs nė susiraukti. Juk alkoholis – tai stipraiai veikiantis cheminis preparatas, kuris, beje, naudojamas aušinamajam skysčiui bei klijam gaminti.
Tačiau alkoholio vartojimas tapo svarbiu mūsų identiteto elementu; iš to, ką žmogus geria vyną, alų, šampaną, viskį, lengvus alkoholinius kokteilius, sidrą, labai stiprų lagerį, absentą ar kokį nors kitą gėrimą iš tūkstančio variacijų alkoholio tema – galima spręsti kokiai kultūrai jis priklauso, kokia jo tautybė, socialinė padėtis, kokie jo įsitikinimai. Dar svarbiau tai, kad visada geriame ne vieni, o kieno nors draugijoje. Daugiau kaip 85 procentai suaugusiųjų vartoja alkoholį. Alkoholis tai pasaulinė valiuta, jam nė motais kalbos, tautybės ir kultūros kliūtys. Atrodytų, puikus dalykas. Pavyzdžiui, visame pasulyje kvietimas prisėsti ir išgerti laikomas draugiškumo ženklu. Štai kad ir toks pavyzdys:
“Kartą atostogaudamas Turkijoje užklydau į Stambulo turgų; vaikštinėjau, žvalgiausi į kilimėlius, nė žodžio nesuprasdamas, ką kalba aplinkiniai – tipiškas britas užsienyje, – pasakoja Colinas Dixonas, trisdešimt trejų metų gatvės prekiautojas iš Bou, Rytų Londono. – Paskui vienas prekeivis, senučiukas, nugairintu veidu, netikėtai man pamojo kviesdamas prie staliuko šalia savo prekystalio. Jis ištraukė taureles, butelį rakės ir pylė mudviem išgerti. Dievuli, gėralas buvo kaip reaktyvus kuras, bet jis padarė stebuklą. Praėjo pusvalandis, ir štai prie mūsų staliuko jau netyla kalbos ir juokas, atminkite, nė vienas iš mūsų ničnieko nesuprato, ką sako kitas, bet visgi mudu kažkaip susikalbėjome”.
Iš tiesų nuostabu. Netgi Karališkasis psichiatrijos koledžias 1987 m. pranešime” Alkoholis: mūsų mėgstamas svaigalas” buvo priverstas pripažinti: Po keleto taurelių pokalbis, regis, sušvyti ryškiomis spalvomis, nuobodūs žmonės tampa įdomesni, o lėkšti pokštai – juokingi. ”Įrodyta, kad alkoholis yra psichiškai aktyvi subsidija, kuri pakeičia mąstymą, nuotaiką, atjungia slopinimo mechanizmus, padėdama lengviau bendrauti” (Browlee N., 2006).
Nepaisant visų alkoholio privalumų, jis visada mums primena esąs nuodas, ir kad jo teikiami nuotaikos sparnai tarsi akcijų kursas biržoje – iškėlę į aukštumas tuoj pat gali tėkšti ant žemės. Visiems žinoma, kad nesaikingas alkoholio vartojimas, ypač tarp jaunimo, susijęs su smurtinių nusikaltimų skaičiaus augimu. Riamiantis statistika, alkoholis turėtų būti priskiriamas tokių narkotikų kaip kokainas ar heroinas grupei.
Alkoholio vartojimas, jo poveikis ir daroma žala, šiuo metu turėtų būti aktuali kiekvienam žmogui. Juk alkoholio sukeltos problemos yra didžiulė žmonijos rykštė. Ypač daug problemų dėl nesaikingo alkoholio vartojimo kyla Lietuvoje. Todėl turime susimąstyti, ką mes galima padaryti, kad tai, kuo mažiau atsilieptų ateities kartoms.
Turinys
- ĮVADAS………………………………………………………………………………3
- 1. ALKOHOLIO SĄVOKA …………………………………………………………4
- 2. ALKOHOLIS IR SVEIKATA……………………………………………………4
- 2.1. ALKOHOLIO POVEIKIS ORGANIZAMUI……………………….……4
- 2.1.1. Alkoholinis kepenų pažeidimas………………………………4
- 2.1.2. Alkoholis ir vėžys…………………………………………….5
- 2.2. ALKOHOLIS IR LIGOS……………………………… ………………8
- 2.2.1. Baltoji karštligė…………………………………………….…9
- 2.2.2. Alkoholinė haliucinozė……………………………………….10
- 2.2.3. Alkoholinė paranoja. Alkoholinis pavydo kliedesys…………11
- IŠVADOS……………………………………………………………….…… ………13
- NAUDOTA LITERATŪRA…………………………………………………………14
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 11, 2014
- Publikuotas
- 2008 m.
- Apimtis
- 14 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų