Ar visada kaltė daro žmogų jautresnį?

2 psl. / 654 žod.

Ištrauka

Ar visada kaltė daro žmogų jautresnį?

Rusų rašytojas M. Bulgakovas teigė, kad pasaulyje nėra piktų žmonių, yra tik nelaimingi žmonės. Kaltė tai - nusižengimas, nusikaltimas bei nemalonus jausmas dėl savo blogų darbų pasekmių. Neretai žmonės padarė blogą yra nelaimingi ir kamuojąmi kaltės jausmo. Dažnai niekšingi poelgiai yra padaromi dėl blogų aplinkybių, auklėjimo ar nesupratimo. Bet ar visada žmogų paveikia jaučiama kaltė? Aš manau, kad taip, kadangi žmonės, jausdamiesi kalti, apgailestauja, jaučiasi vienišai ir pergyvena dėl savo poelgio.

Padaręs klaidą žmogus atgailauja ir kenčia. Atgaila - tai yra atsiprašymas už savo nuodemės ir atleidimo prašymas. Ji yra vienintelis kelias žmogui išsivaduoti iš nerimo dėl savo padarytų klaidų. Kaltė dėl išduotos tėvynės jautė, XX a. Neoromantikė ir viena taletingiausių visų laikų lietuvių poečių, Salomėja Nėris. Poetė gyveno istoriškai sunkiu laikotarpiu – jai teko iškęsti du Pasaulinius karus, Sovietų okupaciją. Būtent Sovietų okupacijos metais kūrėja susilaukė kritikos ir kaltinimų, pašlovinus Staliną eilėraščiu. Jaučiamą kaltę ji aprašo rinkininyje „Prie didelio kelio“, eilėraštyje „Maironiui“.


Reziumė

Autorius
rasytoja69
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 15, 2021
Publikuotas
2019 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Anot literatūrologo, rašytojo regimanto tamošaičio, ,,Atsiremdami į klasiką mes daromės tiesūs, teisingi, mūsų mintis atranda tikrąsias vertybes ir per jas randame kelią į kitą žmogų“. Argumentuotai pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite.

Literatūra Rašinys kristale10
Gyvename moderniame informacinių technologijų amžiuje, kuriame, deja, knygoms vietos lieka vis mažiau. Televizija, kompiuteriai, mobilieji telefonai pastaruoju metu daug labiau vertinami nei knygų...

Publicistas Konradas Virgiejus rašė: „Dauguma kalbos vartotojų stengiasi ją (pa)prastinti, trumpinti, daryti patogesnę ir, deja, kartu primityvinti – bendrauti kuo mažesnėmis sąnaudomis“. Argumentuotai išsakykite savo požiūrį į kalbos skurdinimo problemą.

Literatūra Rašinys 2016 m. ruta.folk
Publicistas Konradas Virgiejus rašė: „Dauguma kalbos vartotojų stengiasi ją (pa)prastinti, trumpinti, daryti patogesnę ir, deja, kartu primityvinti – bendrauti kuo mažesnėmis sąnaudomis“. Argumentuotai...