Kuo Verleno ir Rilkės poezija artima H.Radausko kūrybai? Sugrętinkite šių poetų eiles, aptarkite panašumus

3 psl. / 982 žod.

Ištrauka

Rainer Maria Rilke:

  1. Poezijos tonacija - klausianti, ieškanti, apmąstanti esminius žmogaus ir menininko egzistencijos klausimus.

  2. Pasižymėjo dideliu jautrumu subtiliausiems nuotaikų, spalvų, formų ir garsų niuansams, filosofine mąstysena bei gebėjimu visa tai išreikšti įtaigia, plastiška kalba.

  3. Ankstyvieji eilėraščiai parašyti neoromantiniu bei impresionistiniu stiliumi.

  4. Vėliau poeto dėmesio centre atsiduria materialaus pasaulio reiškiniai - daiktai. Daiktiškumo apologija reiškiasi dviem tarpusavyje susijusiais būdais: eilėraščio tematika pasirenkamas konkretus objektas, o formos srityje eilėraštis sudaiktinamas, t.y. išryškinami kontūrai, pabrėžiamas jo medžiagiškumas.

  5. Pasaulis nesuvokiamas ir nepaaiškinamas žodžiais. Todėl kūrėjas turįs besąlygiškai atsiduoti daiktams ir kuo objektyviau tirti jų struktūrą bei vidinę esmę.

  6. Paskutinės knygos- intensyvus poetinis katarsis.

  7. Jaučiamas gamtos motyvas.


Reziumė

Autorius
monikalt
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 16, 2018
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
3 psl.

Susiję darbai

„Slapyvardis – tarsi šifras ar ženklas, atskleidžiantis kiekvieno autoriaus skirtingus pasirinkimo motyvus ir priežastis“,– teigia žurnalistė Genovaitė Burneikienė. Remdamiesi konkrečiais pavyzdžiais, aptarkite Lietuvos rašytojų ir (ar) kitų kultūros veikėjų slapyvardžių kilmę ir jų pasirinkimo motyvus.

Literatūra Rašinys lee123
Lietuviškas terminas „slapyvardis“ yra suprantamas kaip netikras, slaptas ar išgalvotas asmens vardas. Paplitęs bei dažnai vartojamas yra jo tarptautinis sinonimas – „pseudonimas“, turintis...