Veiksmo archetipas literatūroje

2 psl. / 642 žod.

Ištrauka

Papročiai ir tradicijos yra dalis kiekvieno žmogaus gyvenimo. Žinoma, žmogus turi savitų savybių, kurias jis puoselėja, tačiau didžioji dalis susijusi su paveldimumu ir noru tęsti tradicijas. Tokį tradicijų tęsimo norą galima pavadinti archetipu - simbolinis modelis ar motyvas, kuriuo užfiksuota pirmykštė žmonijos patirtis ar vaizdinys, susidaręs tautos kolektyvinėje pasąmonėje. Archetipų pavyzdžių galima sutikti žymių lietuvių literatūroje, ir tai padeda suprasti, kad archetipai daro įtaką tautos sąmonėje.

Pirminis archetipas, susidaręs tautos pasąmonėje ir vėliau įprasmintas lietuvių...


Turinys

  • Rašytojai, kurių kūryba yra analizuojama: J. Biliūnas „Brisiaus galas“; J. Savickis „Ad astra“; J. Aputis „Šūvis po Marazyno ąžuolu“.

Reziumė

Autorius
filo
Tipas
Rašinys
Dalykas
Literatūra
Kaina
€1.89
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Rgp 5, 2015
Publikuotas
2015 m.
Apimtis
2 psl.

Susiję darbai

Gyvybės vertė lietuvių literatūroje

Literatūra Rašinys 2020 m. madison
Kalba, skirta 12-os klasės kalbėjimo įskaitai. Susideda iš 4 autorių: Balys, Sruoga, Dalia Grinkevičiūtė, Juozas Aputis, Jonas Biliūnas.

Kitoks žmogus literatūroje

Literatūra Rašinys kivija
Žmogus, kuris elgiasi ar mąsto ne taip, kaip yra priimta jį supančioje visuomenėje, dažnai vadinamas kitokiu. Literatūroje autoriai šiuos išskirtinius asmenis geba vaizduoti...

Miško tema Lietuvos literatūroje

Literatūra Rašinys mantasver
Lietuvos istorijos šaltiniuose (metraščiuose), pasakojančiuose apie viduramžių Lietuvą, atskleidžiamas ypatingas lietuvių ryšys su gamta, mišku. Miškas buvo lietuviams ypatinga – šventa – vieta,...