Kompiuterizuotos mechanizmų valdymo sistemos kursinis projektas

35 psl. / 6604 žod.

Ištrauka

Gamybos pramonė per pastaruosius dvidešimt metų stipriai pasikeitė dėl kompiuterinių technologijų plėtros. Projektavimas persikėlė iš braižymo lentos į kompiuterį bei evoliucionavo iš 2D karkasinės geometrijos į 3D erdvinį modeliavimą. Gamybos cechuose rankinės frezavimo bei tekinimo staklės užleido vietą kompiuteriais valdomiems (Computer Numerical Control, CNC) mechaninio apdirbimo mechanizmams.


Per šį laikotarpį CAM programinės įrangos kūrėjai atidžiai sekė besikeičiančius šių naujų CNC staklių poreikius, kartu suvokdami ir įvertindami privalumus, kuriuos kiekvienas kompiuterinio projektavimo (Computer Aided Designing, CAD) patobulinimas suteikia CAM naudotojui kokybės ir efektyvumo požiūriu.


Projektuojant gaminio detalių bei surinktus modelius, anksčiau 3D erdvinis modeliavimas buvo naudojamas tik didelėse korporacijose – aeronautikos ar automobilių pramonėje. Šiandien 3D erdvinis modeliavimas yra prieinamas kiekvienam.


Tai galioja ir CAM apdirbimui. Egzistuoja daug prieinamų ir lengvų naudotis programų paketų, kurie laikomi būtinais gamybos įmonei, siekiančiai išlikti konkurencinga.


Gamybos technologijos kursinio projekto tikslas yra susisteminti modulių "Mašinų gamybos technologijos", "Technologiniai įrenginiai ir įrankiai", "Matavimai", "Technologinių įrenginių valdymas" ir "Gamybos technologija" teorinę bei praktinę medžiagą ir pritaikyti ją, sprendžiant realios gamybos organizavimo ir technologines problemas.


Šio kompiuterizuoto mechanizmų valdymo sistemos kursinio projekto tikslas yra duotos detalės viso apdirbimo proceso, pasirinkta CAM programa, aprasymas. Šiame darbe frezų, grąžtų, sriegimo įrankių parametrai buvo parenkami naudojantis internetine pjovimo režimų skaičiavimo programa „CoroGuide“. Kompiuterinis detalės projektavimas ir modeliavimas buvo atliktas Solidworks ir Solidcam programomis.



Turinys

  • Turinys
  • Įvadas3
  • 1. Apdirbimo technologinio proceso aprašymas4
  • 2. Medžiagos parinkimas7
  • 3. Paviršiaus šiurštumo nustatymas8
  • 4. Užlaidų parinkimas9
  • 5. Apdirbimo pastumų parinkimas. Pjovimo įrankių darbo režimų parinkimas.9
  • 5.1. Matavimo įrankiai11
  • 6.Apdirbimo įrengimų parinkimas12
  • Juostinės pjovimo staklės BS 712R12
  • 6. Kiekvienos apdirbimo operacijos principinė schema (priedas 3 lapai)23
  • 7.1.Detalės apdirbimo simuliacija27
  • 7.2.Valdymo programa. G ir M kodai28
  • Išvados34
  • Literatūra35

Reziumė

Autorius
ximas
Tipas
Kursinis darbas
Dalykas
Inžinerija
Kaina
€8.04
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Kov 3, 2018
Publikuotas
2015 m.
Apimtis
35 psl.

Susiję darbai

Stabdžių sistemos technologijų projektavimas

Inžinerija Kursinis darbas 2013 m. moo bot
Jeigu materialiam daiktui reikia keisti arba išsaugoti jam būdingą būseną erdvės ar laiko atžvilgiu, jį turi veikti jėgų sistema. Automobiliai, veždami keleivius ar...

Šilumos sistemų projektavimas

Inžinerija Kursinis darbas 2015 m. pizdec117
Tikslui pasiekti reikia atlikti skaičiavimus: Vartotojų šilumos poreikių, termofikacinio vendens kiekio, hidraulinio šilumos tinklo, vamzdynų šiluminių pailgėjimų kompencacijos ir vamzdynų šilumos nuostolių skaičiavimu,...

Mechatronines sistemos projektavimas

Inžinerija Kursinis darbas 2018 m. vidmantas22
Reljefinių staklių projektvimo kursinis darbas. Aprašyta judesių diagrama, apskaičiuoti reikalingi cilindrai, sudaryta SFC diagrama, nupiešta el. schema. Gautas įvertinimas - 10.

Pastatų inžinerinių sistemų projektavimas

Inžinerija Referatas 2011 m. vaida89
Kursinio darbo užduotis - suprojektuoti inžinerines sistemas (šildymo, vėdinimo, vandentiekio ir nuotekų vamzdynus) dviejų aukštų namui su rūsiu. Projektinė pastato šildymo sistemos galia...