Beglobiai vaikai
Ištrauka
Rašto darbe pateiksime klientų grupę su kuria dirba socialiniai darbuotojai, tai — beglobiai vaikai. Beglobių vaikų daugėjimas, tai vis didėjanti socialinė problema, kuri ypač išryškėjo Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Svarbu suprasti, jog šiai klientų grupei yra reikalinga rūpestinga priežiūra, meilė ir kultūringa aplinka. Našlaičiai, socialiai apleisti beglobiai vaikai, turi tokią pačią teisę užaugti visaverčiais piliečiais. Šeima — vienas svarbiausių visuomenės elementų. Beglobiai vaikai šeimos neturi, už juos yra atsakinga valstybė iki vaikas sulaukia pilnametystės.
Šio darbo tikslas — apžvelgti ir susipažinti su aplinka, kuri supa beglobius vaikus, paanalizuoti įstatymus reglamentuojančius beglobio vaiko teises, globą ir įvaikinimą. Peržiūrėti statistiką, kiek Lietuvoje yra beglobių vaikų ir dėl kokių priežasčių jie gyvena globos įstaigose. Išsiaiškinti beglobio vaiko charakteristiką bei sužinoti kokie yra teoriniai socialinio darbo metodai, dirbant su šiais vaikais ir kaip jie taikomi praktiškai. Pagrindinė priežastis, kodėl vaikai tampa beglobiais yra tėvų tėvystės teisių atėmimas arba apribojimas.
Rašto darbe atkreipsime dėmesį į beglobių vaikų auklėjimą ir ugdymą, domėsimės našlaičių globos ir įvaikinimo klausimais.
Rašto darbe buvo pateikta bendra beglobių vaikų charakteristika: jų charakterio ypatybės bei elgesio bruožai. Beglobiai vaikai dažniausiai būna kilę iš asocialių šeimų, todėl jie būna išauklėti netinkamai, ateityje patiria įviariausių sunkumų, tokių kaip mokyklos nelankymas, nusimokymas, problemų išsiaiškinimo vengimas ir kt. Taip darbe buvo išsiaiškinta, kodėl vaikai tampa beglobiais. Šios priežastys, tėvų netektis, alkoholizmas, smurtas prieš vaiką bei jo apleidimas, kasmet didina beglobių vaikų skaičių Lietuvoje.
Buvo bandoma patyrinėti, kaip yra specializuojamos globos įstaigos, į kurias vaikai patenka, išgyvenę ar patyrę anksčiau paminėtus veiksnius. Išsiaiškinta, jog šios įstaigos yra kūdikių namai, apskričių ir savivaldybių vaikų globos namai, šeimyniniai vaikų globos namai bei laikinos globos vaikų namai. Šiose įstaigose bandoma sukurti jaukią, kupiną šilumos aplinką, kurioje vaikai galėtų jaustis kaip savuose, tikruose namuose.
Rašto darbe buvo aptartos sąlygos, kurias turi įgyvendinti užsieniečiai, norintys įsivaikinti beglobį vaiką iš Lietuvos bei kokios dažniausiai problemos iškyla įsivaikinant.
Turinys
- 1. BEGLOBIŲ VAIKŲ CHARAKTERISTIKA
- 2. PROBLEMATIKA: DĖL KO VAIKAI TAMPA BEGLOBIAIS IR SU KOKIOMIS PROBLEMOMIS JIE SUSIDURIA?
- 3. APLINKA, KURIOJE GYVENA BEGLOBIAI VAIKAI
- 4. Užsieniečiai, norintys įsivaikinti beglobius vaikus
- 5. ĮSTATYMINĖ BAZĖ, REGLAMENTUOJANTI BEGLOBIŲ VAIKŲ TEISES IR PAGALBĄ JIEMS
- 6. STATISTIKA
- 7. SOCIALINIO DARBO METODAI DIRBANT SU BEGLOBIAIS VAIKAIS
Reziumė
- Autorius
- shliooksht
- Tipas
- Kursinis darbas
- Dalykas
- Socialinis darbas
- Kaina
- €8.04
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Kov 15, 2015
- Publikuotas
- 2006 m.
- Apimtis
- 29 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų