Antstolio veiklos kontrolė ir priežiūra

22 psl. / 5494 žod.

Ištrauka

Temos aktualumas. Vykdymo procesas – tai paskutinė civilinio proceso stadija. Jos metu yra įgyvendinami teismo priimti sprendimai. Teismas, šiuo atveju jau nebėra aktyvus vykdymo proceso dalyvis, pagrindinį vaidmenį vykdymo procese atlieka antstolis, kuris privalo įvykdyti teismo priimtą sprendimą tinkamai ir operatyviai. Tačiau net ir vykdymo procese turi būti įgyvendinamas teisingumas, taigi antstolis negali vykdyti teismo sprendimo, remdamasis neteisėtomis priemonėmis, piktnaudžiauti jam suteiktomis teisėmis. Būtent todėl civilinio proceso normos bei kiti specialieji įstatymai yra sukurti taip, kad antstolio veikla padarytų kiek galima mažiau žalos, susijusios su teismo sprendimų įgyvendinimu. Šioje stadijoje yra neįsivaizduojama savarankiška ir nekontroliuojama antstolio veikla, būtent todėl įstatymų leidėjas net ir vykdymo procese teismui suteikia daug įgaliojimų kontroliuoti antstolio veiksmus (neleisti antstoliui įeiti į atsakovui priklausančias patalpas, nagrinėti šalių skundus dėl antstolio priimtų procesinių sprendimų ir pan.). Teismas taip pat privalo bendradarbiauti su teismo sprendimą įgyvendinančia institucija, t. y. išaiškinti teismo sprendimo vykdymo būdus, jeigu jie yra neaiškūs.

Tema aktuali tiek praktiniu, tiek ir teoriniais aspektais, nes įstatyminis reglamentavimas vis dar turi nemažai spragų, yra neaiškus, suteikiantis per daug teisių antstoliui taikyti prievartos priemones. Praktiniu aspektu antstolių veiklą privalu kontroliuoti siekiant tinkamai, ekonomiškai ir teisėtomis priemonėmis įgyvendinti teismo sprendimus.

Tyrimo objektas. Antstolių veiklos kontrolė ir prižiūra.

Tyrimo dalykas. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktika, reglamentuojanti aktualius antstolių veiklos kontrolės aspektus (antstolių sprendimų apskundimą, teismo procesinio sprendimo ir jo vykdymo išaiškinimo klausimai, terminų apskųsti atliktus ar neatliktus antstolio veiksmus praleidimo padariniai ir kt.) bei norminiai teisės aktai, reglamentuojantys antstolių veiklą ir veiklos kontrolę.

Tyrimo tikslas. Darbo tikslas yra aptarti antstolio teisinio statuso ypatumus, bei išnagrinėti antstolio veiklos kontrolės lygius.

Tyrimo uždaviniai:

o aptarti antstolio teisinio statuso ypatumus bei įstatyminę bazę;

o atskleisti teismo vaidmenį civiliniame procese;

o išskirti antstolių veiklos kontrolės ir priežiūros pagrindinius aspektus, supažindinti su antstolių veiksmų ir neveikimo apskundimo galimybe.

Tyrimo metodai:

Tyrimas atliktas taikant lingvistinį, sisteminį, teleologini bei precedentinį metodus.

Tyrimo šaltiniai. Tiriant baigiamojo darbo dalyką ir siekiant darbo tikslo analizuojama Lietuvos Aukščiausiojo Teismo bei Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo praktika Darbe taip pat remiamasi įstatymais bei specialiais norminiais teisės aktais, reglamentuojančiais antstolių veiklos kontrolę ir priežiūra. Mokslinės literatūros lygmenyje nagrinėjama tiek Lietuvos autorių specialioji teisinė literatūra.

Darbo struktūra. Darbą sudaro įvadas, dvi dalys, kurių pastaroji suskirstyta į skyrius ir poskyrius, tyrimo pagrindu suformuluotos išvados bei panaudotos literatūros sąrašas.


Turinys

  • ĮVADAS2
  • ANTSTOLIO TEISINIO STATUSO YPATUMAI4
  • ANTSTOLIO VEIKLOS KONTROLĖS LYGIAI6
  • ANTSTOLIO PAREIGA NUSIŠALINTI ARBA ANTSTOLIO TEISĖ KONTROLIUOTI SAVO VEIKSMŲ TEISĖTUMĄ IR NEŠALIŠKUMĄ6
  • TEISMINĖ ANTSTOLIO VEIKLOS KONTROLĖ7
  • Teismo priimtų sprendimų galia vykdymo procese7
  • Teismo teisės kontroliuoti antstolio veiklą apimtis9
  • Antstolio sprendimų apskundimo problema12
  • IŠVADOS18
  • PRAKTINĖ UŽDUOTIS20
  • LITERATŪROS SĄRAŠAS21

Reziumė

Autorius
valkirijos
Tipas
Kursinis darbas
Dalykas
Teisė
Kaina
€7.56
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Gru 15, 2014
Publikuotas
2011 m.
Apimtis
22 psl.

Susiję darbai

Savivaldybių veiklos administracinė priežiūra

Teisė Diplominis darbas 2010 m. aleksandra
Baigiamasis darbas įvertintas "puikiai". Naudoti statistiniai duomenis yra pasenę, tačiau darbo esmės ir struktūros kokybė dėl to nenukenčia. Įvado ištrauka: Temos aktualumas: nagrinėjamos...