Saugus darbas ir civilinė sauga
Ištrauka
- DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS SAMPRATA.
Darbuotojų sauga ir sveikata – visos prevencinės priemonės, skirtos darbuotojų darbingumui, sveikatai ir gyvybei darbe išsaugoti, kurios naudojamos ar planuojamos visuose įmonės veiklos etapuose, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuo profesinės rizikos arba kad ji būtų kiek įmanoma sumažinta.
- TEISĖS AKTŲ SISTEMA IR RENGIMO ORGANIZAVIMAS.
Teisės aktų hierarchiją nustato LR Konstitucija. Darbuotojų saugą ir sveikatą reglamentuojančių teisės aktų pagrindą sudaro:
− Darbo kodeksas
– Darbuotojų sauga ir sveikata;
− teisės aktai, parengti įgyvendinant Darbo kodeksą;
− teisės aktai, parengti įgyvendinant Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymą:
-Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai;
-socialinės apsaugos ir darbo ministro, socialinės apsaugos ir darbo ministro, sveikatos apsaugos ministro patvirtinti teisės aktai;
− teisės aktai, suderinti su Europos Sąjungos direktyvomis.
DSS teisės aktai rengiami trišaliu principu, t. y. juos rengiant dalyvauja valstybės institucijos, darbdavių ir darbuotojų organizacijos. DSS teisės akto projekto parengimą organizuoja atitinkama valstybės institucija. Parengti teisės aktai derinami su socialiniais partneriais, svarstomi LR Darbuotojų saugos ir sveikatos komisijoje. Rengiant teisės aktus, pasitelkiami aukštųjų mokyklų mokslo darbuotojai. Visi teisės aktų projektai derinami su suinteresuotomis institucijomis.
- VALSTYBĖS POLITIKA DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS SRITYJE.
Valstybės politiką DSS srityje, vadovaudamosi LR Konstitucija, Darbo kodeksu, įstatymais, LRV nutarimais ir kitais norminiais teisės aktais, įgyvendina Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija (toliau – SADM) ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija pagal savo kompetenciją.
LR socialinės apsaugos ir darbo ministras arba šis ministras su kitu (kitais) ministru tvirtina atitinkamus DSS norminius teisės aktus, nustatydamas jų įsigaliojimo ir taikymo tvarką. LR sveikatos apsaugos ministras tvirtina sveikatos saugos reglamentus (higienos normas). Juose nustato darbuotojų sveikatai nekenksmingus darbo aplinkos veiksnių dydžius.
LR socialinės apsaugos ir darbo ministras atstovauja LR interesams DSS srityje kitose šalyse ir tarptautinėse organizacijose.
DSS valstybės politika, nustatyta nacionaliniuose teisės aktuose, pagrįsta šiais principais:
− netinkamos darbo sąlygos, nelaimingi atsitikimai darbe, profesinės ligos daro fizinę, moralinę ir ekonominę žalą žmonėms, įmonėms ir valstybei;
− darbuotojų gyvybės, sveikatos ir darbingumo išsaugojimo prioritetas, palyginti su darbo arba gamybos rezultatais;
− darbdavių ir darbuotojų pareiga vykdyti DSS teisės aktų reikalavimus;
− trišalis valstybės, darbdavių ir darbuotojų organizacijų bendradarbiavimas saugos ir sveikatos srityje;
− DSS mokslo plėtojimas;
− ekonominių priemonių, skatinančių saugių ir nekenksmingų darbo sąlygų darbuotojams sudarymą, taikymas;
− vienoda valstybinė DSS kontrolė.
Valstybės, darbuotojų ir darbdavių interesams saugos ir sveikatos srityje derinti trišaliu socialinių partnerių (šalių) bendradarbiavimo principu yra įsteigta Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos komisija. Ši komisija sudaryta ir jos funkcijos nustatytos vadovaujantis Darbuotojų saugos ir sveikatos komisijos nuostatais, kuriuos tvirtina LRV.
Turinys
- Geras būdas išmokti pagrindinius saugaus darbo ir civilinės saugos dalykus. o ir pats dalykas nera sunkus
Reziumė
- Autorius
- pepco
- Tipas
- Konspektas
- Dalykas
- Apskaita
- Kaina
- €2.21
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Rgs 12, 2018
- Publikuotas
- 2017 m.
- Apimtis
- 12 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų