Kraštovaizdžio vertybių apsaugos konspektas
Ištrauka
1. Įvadas. 1.1 Kraštovaizdžio vertybių samprata ir apsaugos problemos.
KRAŠTOVAIZDIS - tai žemės paviršiaus gamtinių (paviršinių uolienų ir reljefo, pažemio oro, paviršinių ir gruntinių vandenų, dirvožemio, gyvūnų organizmų) ir/ar antropogeninių (archeologinių liekanų, statinių, inžinerinių įrenginių, žemės naudmenų ir informacinio lauko) komponentų, susijusių medžiaginiais, energetiniais ir informaciniais ryšiais, teritorinis junginys. Kraštovaizdžio tipai: gamtinis; kaimiškasis; miestiškasis; kultūrinis; funkcinis. Nykstančios kraštovaizdžio vertybės paskelbtos saugomomis.
Pagal gamtos ir kultūros paveldo elementų ypatumus saugomi kraštovaizdžio objektai skirstomi į: gamtinius, kultūrinius, kompleksinius.
- Saugomi gamtinio kraštovaizdžio objektai: 1)geologiniai - unikalūs rieduliai ir uolos, smegduobės ir olos, moksliniu požiūriu vertingos atodangos, fosilijų ir mineralų radimvietės; 2)hidrogeologiniai - išskirtinio debito ir ypatingų savybių šaltiniai; 3)geomorfologiniai - išskirtinių dydžių ir formų kalvos, gūbriai, daubos, raguvos, dubakloniai ir kt. reljefo formos; 4)hidrografiniai - išskirtinių dydžių rėvos, senvagės, salos, kriokliai ir kiti; 5)botaniniai - išskirtinio amžiaus ir formų medžiai, krūmai, įtrauktų į Raudonąją knygą augalų ir grybų rūšių augimvietės ir radimvietės, unikalios ir nykstančios augalų bendrijos; 6)zoologiniai - įtrauktų į R. knygą gyvūnų rūšių radimvietės (veisimosi ir maitinimosi vietos), išskirtinių gyvūnų kolonijų buveinės, unikalūs paukščių lizdai, drevėti medžiai, kiti gyvūnų veiklos unikumai ir reliktai.
- Saugomi. kultūrinio kraštov.aizdžioobjektai: 1)archeologiniai - senovės stovyklavietės ir gyvenvietės, piliakalniai, piliavietės, senoviniai gynybiniai įtvirtinimai ir jų liekanos; senovės gamybos vietos, įrenginiai ir jų liekanos; senovės laidojimo vietos (pilkapiai, senkapiai, kapinynai, pavieniai kapai); alkavietės, alkakalniai, sakraliniai ir mitologiniai akmenys; kūlgrindos (žemgrindos); senovės sakralinės, mitologinės ar ritualinės vietos bei objektai; 2)memorialiniai - neveikiančios kapinės, žuvusių karų dalyvių ir rezistentų kapai; vietos, susijusios su svarbiais istoriniais įvykiais, asmenybėmis; 3)architektūriniai - bažnytiniai, visuomeniniai, gyvenamieji, ūkiniai bei pramoniniai pastatai, statiniai ir jų ansambliai; unikalūs inžineriniai statiniai bei įrenginiai ar jų grupės (tiltai, tuneliai, užtvankos, keliai, sausinimo, drėkinimo sistemos, gynybiniai įrenginiai ir pan.); pastatai ir statiniai, susiję su svarbiais istoriniais įvykiais, asmenybėmis.
- Saugomi kompleksiniai kraštovaizdžio objektai yra gamtiniai-kultūriniai kraštovaizdžio objektai, turintys įvairiapusę mokslinę pažintinę vertę.
...
Turinys
- Turinys
- 1. ĮVADAS.
- 1.1 Kraštovaizdžio vertybių samprata ir apsaugos problemos.
- 1.2. Apsauginės kultūrtechninės ir želdinamosios melioracijos sąvokos, rūšys, apsauginė reikšmė.
- 1.3. Nepalankių aplinkos veiksnių klasifikavimas, charakteristika ir įtaka kraštovaizdžio vertybėms.
- 2. LAUKŲ APSAUGA.
- 2.1.Laukų apsauginių želdinių rūšys, konstrukcijos, parametrai ir išdėstymas.
- 2.2. Apsauginių želdinių poveikis mikroklimatui.
- 2.3. Laukų apsauginių želdinių veisimas (medžių ir krūmų asortimentas; mišrinimas; sodmenys; veisimo technologija ir priežiūra).
- 3. SODŲ, MEDELYNŲ IR SĖKLINIŲ PLANTACIJŲ APSAUGA.
- 3.1. Sodų apsauginės juostos.
- 3.2. Medelynų apsauginės juostos.
- 4. MIŠKŲ APSAUGA.
- 4.1. Audros ir jų įtaka želdiniams.
- 4.2. Priešvėjinės palaukių juostos ir atsparių vėjovartai miško želdinių veisimo ypatumai.
- 4.3 Priešgaisrinė miško apsauga
- 5. HIDROGRAFINIO TINKLO APSAUGA.
- 5.1. Bendros žinios apie vandens eroziją. Senovinė ir šiuolaikinė vandens erozijos samprata, rūšys, jas sąlygojantys veiksniai ir pasekmės.
- 5.2. Profilaktinės, hidrotechninės ir kultūrtechninės melioracijos priemonės erozijai slopinti arba išvengti.
- 5.3.1. Griovų ir raguvų apsauginių (stabilizuojančių) miško želdinių veisimas.
- 5.3. Miško melioracinės priemonės
- 5.3.2. Vandens telkinių apsauginiai želdiniai (jų reikšmė, apsauginiai želdiniai prie ežerų, upių ir tvenkinių, medžių ir krūmų asortimentas ir mišrinimo schemos, sodmenys; želdinių veisimo agrotechnika; želdinių priežiūra).
- 6. SMĖLYNŲ SUTVIRTINIMAS IR APŽELDINIMAS. Pustomų smėlynų sutvirtinimo būdai (mechaninis, biologinis, cheminis). Pustomų smėlynų apželdinimas (patirtis, problemos, skirtingų smėlynų reljefo formų apželdinimo mišku ypatumai).
- 7. KELIŲ IR GELEŽINKELIŲ APSAUGA.
- 7.1 Apsauginiai želdiniai prie geležinkelių (jiems keliami reikalavimai; sniegą sulaikančios juostos, gyvatvorės, žalios užtvaros, specialios paskirties želdiniai).
- 7.2. Apsauginiai želdiniai prie autokelių (jiems keliami reikalavimai, kelio sankasų ir iškasų šlaitų apželdinimas, apsauginės juostos, gyvatvorės, želdiniai kelių sankryžose).
- 8. GYVENVIEČIŲ, SODYBŲ, GAMYBINIŲ, POILSIO IR GYDYMO OBJEKTŲ, GAMTINIŲ IR KULTŪRINIŲ VERTYBIŲ APSAUGA.
- 8.1. Gyvenviečių ir sodybų apsauginiai želdiniai.
- 8.2. Gamybinių objektų apsauginiai želdiniai.
- 8.3. Poilsio ir gydymo objektų apsauginiai želdiniai.
- 8.4. Gamtinių ir kultūrinių vertybių apsauginiai želdiniai.
- 8.5. Kiti apsauginiai želdiniai.
- 8.6. Želdinių veisimo agrotechnika ir priežiūra.
Reziumė
- Autorius
- zaliaruta
- Tipas
- Konspektas
- Dalykas
- Architektūra
- Kaina
- €3.02
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Spa 23, 2014
- Publikuotas
- 2011 m.
- Apimtis
- 5 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų