“Protestantiškoji etika ir kapitalizmo dvasia” analizė
Ištrauka
Max Weber veikalas, „Protestantiškoji etika ir kapitalizmo dvasia“, pirmą kartą paskelbtas 1904 – 1905m., tai buvo pirmasis vokiečių tyrinėtojo sociologijos darbas, kuris dar ir dabar kursto diskusijas, apie religinių įsitikinimų įtaką atskirų individų ir visuomenių gyvenime.
Šioje knygoje labai iškeliamas religinių įsitikinimų vaidmuo. Priverčiama pagalvoti, kaip jis gali įtakoti ne tik asmeninį gyvenimą, bet ir ekonominę sistemą. Atrodo, kad religiniai įsitikinimai niekaip negali įtakoti ekonomnės sistemos, tačiau skaitant šiame veikale slypinčias mintis galime suprasti, kad būtent protestantizmas paskatino Kapitalistinės sistemos atsiradimą.
Palietus socialinės stratifikacijos temą gvildenama tai, kad vystantis kapitalizmui prasidėjo ir žmonių skirstymas pagal profesijas, taip pat apibūdinama, kodėl katalikai ir protestantai taip skirtingai rinkdavosi savo profesijas ir kas tai galėdavo įtakoti. Visus šiuos aspektus Max Weber paliečia savo veikale.
Bandoma paaiškinti iš kur kilo „kapitalizmo dvasia“. Taip pat skaitytojui leidžia susimąstyti, kodėl norėdami sužinoti, kas yra „kapitalizmo dvasia“, negalime pirmiausiai ieškoti sąvokos apibrėžimo, bet privalome ieškoti tik vaizdingo „kapitalizmo dvasios“ apibūdinimo.
Šiame darbe trumpai apžvelgsiu, mano skaitytų skyrių, svarbiausius Max Weber veikalo „Protestantiškoji etika ir kapitalizmo dvasia“ aspektus.
Turinys
- 1. ĮVADAS3
- 2. MAX WEBER BIOGRAFIJA4
- 3. TIKYBA IR SOCIALINĖ STRATIFIKACIJA5
- 4. KAPITALIZMO „DVASIA“7
- 4.1. Kapitalistinė „dvasia“ ir religinio vaidmens mažėjimas8
- 5. LIUTERONIŠKOJI PAŠAUKIMO SAMPRATA. TYRIMO UŽDAVINYS9
- 6. RELIGINIAI PASAULIETINĖS ASKEZĖS PAGRINDAI10
- 7. IŠVADOS12
- LITERATŪROS SĄRAŠAS13
Reziumė
- Autorius
- ledoksnis
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Sociologija
- Kaina
- €2.54
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Geg 28, 2013
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 13 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų