Gyvuliškumo kontekstas D. Grinkevičiūtės knygoje „Lietuviai prie laptevų jūros“

9 psl. / 2676 žod.

Ištrauka

Žodis „gyvulys“ lietuvių kalbos žodyne yra apibūdinamas trejopai: „1. naminis žinduolis - darbinis, pieninis, mėsinis, vilninis, taip pat šuo ir katė. 2. laukinis žinduolis. 3. b. prk. niek. nemandagus, šiurkštus žmogus.“ Matome, kad tokia leksema gali turėti ne tik teigiamą, bet ir neigiamą konotaciją.
Nederėtų neigti, kad žmonės yra labai nutolę nuo gyvūnų savo mąstymu, juk žmonės, kaip ir gyvūnai, turi panašumų. Iš tiesų mus ir kitas gyvas būtybes sieja labai įdomus reiškinys, ir jie ir mes vadovaujamės vertybėmis, tiesa – kiekvieno gyvūnų atstovo tas vertybių rinkinys kitoks. Vienų brandesnis, kitų tik užuomazgos. Žinoma, negana to, mūsų ir instinktai yra panašūs, todėl galima būtų teigti, kad iš dalies žmogaus prigimtis, visada yra gyvuliška - teritorija, dauginimasis, pripažinimas bendruomenėje, o siekdami patenkinti savo poreikius, žmones nevisada pasirenka dorus būdus tikslams įgyvendinti.
Galima būtų sakyti, kad gyvuliškiems poelgiams atsirasti „padeda“ ir žmogaus gyvenamoji aplinka. Jeigu žmogus aplinkui save mato vien tik smurtą, vulgarybes, jam yra tiesiog diegiamas tas vadinamasis „gyvuliškas elgesys“, tai natūralu, kad ir asmenybė, mačiusi vien tik blogį ir žiaurumą, taps ne žmogumi, o žvėrimi. Tačiau reikėtų pažymėti ir tai, kad tai priklauso nuo paties žmogaus, nes būtent šis sutvėrimas ir skiriasi nuo gyvūnų tuo, kad sugeba atsirinkti tai, ką jis nori daryti, ko jam reikia, ar tai yra gerai, tačiau, kad ir kaip būtų gaila, tokią „atranką“ savyje vykdo nedaugelis.
Šio darbo tema – Gyvuliškumo kontekstas D. Grinkevičiūtės knygoje „Lietuviai prei Laptevų jūros“.
Objektas – gyvuliškumas. Kalbėjimas apie gyvuliškumą yra lyg kiekvieno iš mūsų pakilimas vienu laipteliu aukščiau, suvokiant tai, kas yra negerai, kaip negalima elgtis, kas prieštarauja moralės normoms ir žmogiškumui etc.
Tikslas – giliau pažvelgti į gyvuliškus žmonių poelgius, kurie vaizduojami D. Grinkevičiūtės knygoje „Lietuviai prei Laptevų jūros“.
Uždaviniai – trumpai apžvelgti laikotarpio istorinį kontekstą; koks yra vaizduojamas gyvuliškumo kontekstas knygoje; išsiaiškinti, koks gyvuliškumo vertinimas atsispindi knygoje.
Metodai – analitinis, aprašomasis.


Turinys

  • ĮVADAS1
  • D. GRINKEVIČIŪTĖ IR JOS KNYGOS „LIETUVIAI PRIE LAPTEVŲ JŪROS“ ISTORINIS KONTEKSTAS2
  • GYVULIŠKUMO ATSPINDŽIAI KŪRĖJOS MEMUARUOSE4
  • IŠVADOS8
  • LITERATŪRA9

Reziumė

Autorius
agpociute
Tipas
Referatas
Dalykas
Literatūra
Kaina
€2.41
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Geg 16, 2013
Publikuotas
"Informacijos neturime"
Apimtis
9 psl.

Susiję darbai

„Nėra tokios menkos tautos, tokio niekingo žemės užkampio, kur nebūtų vartojama sava kalba“, – prieš 400 metų teigė lietuvių šviesuolis Mikalojus Daukša. Argumentuotai išsakykite savo požiūrį, kodėl svarbu išsaugoti gimtąją kalbą pasaulio kalbų kontekste

Literatūra Rašinys vytautest
„Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą.“...

Potemė: „Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių? Geriausias būdas – leisti rinktis knygą pačiam“, – rašo žurnalistė Eglė Devižytė. Aptarkite, kokias knygas renkatės skaityti jūs ir jūsų bendraamžiai

Literatūra Rašinys 2016 m. studentė17
Lietuvių kalbos 10 klasės kalbėjimo potemė. Tema - literatūra. Potemė: „Kaip paskatinti skaityti mokinį, pavargusį nuo privalomų mokyklos skaitinių? Geriausias būdas – leisti...