Prievolių įvykdymo užtikrinimo būdai
Ištrauka
Kaip dažnai gyvenime susiduriame su tuo, kad kažkam kažką esame pažadėję padaryti, padėti ar tiesiog būname skolingi. Taip pat būna situacijų, kai iš mūsų kažko teisėtai reikalauja kiti žmonės.
Teisėje visi reikalavimų ir įsipareigojimų santykiai vadinami prievolėmis.
Nuo prievolės įsigaliojimo momento kiekviena prievolės šalis privalo vykdyti prisiimtus įsipareigojimus, tačiau dėl įvairių objektyvių arba subjektyvių priežasčių: susitariančių šalių nepatikimumo, nemokumo, nesąžiningumo ir dėl kitokių aplinkybių, ne visuomet jie vykdomi.
Vykdyti prievolinius įsipareigojimus, garantuoti pagrindinės prievolės įvykdymą, skatinti skolininką tinkamai vykdyti savo prievolę bei kompensuoti vienos šalies patirtus nuostolius dėl kitos prievolės šalies įsipareigojimų nevykdymo gali priversti teismas, arbitražas, tačiau tai – kraštutinė priemonė. Kreditorius vis dėlto pirmiausiai suinteresuotas savalaikiu ir tinkamu prievolės įvykdymu, todėl žymiai priimtinesnis kelias iš anksto numatyti būdus, kuriais bus užtikrinamas prievolės įvykdymas. Visais prievolių įvykdymo užtikrinimo būdais siekiama išvengti arba pašalinti tas neigiamas pasekmes, kurios gali atsirasti kreditoriui, kai prievolė neįvykdoma arba netinkamai įvykdoma. Ypač ši problema aktuali rinkos ekonomikos sąlygomis.
Problemos aktualumas mane ir paskatino pasirinkti šią temą. Darbo tema yra pakankamai plati, todėl koncentruotasi aptarti prievolių įvykdymo užtikrinimo būdų sampratą, aptarti atskirų būdų panašumus ir skirtumus bei iš dalies atskleisti jų reikšmę praktikoje.
Turinys
- ĮVADAS3
- PRIEVOLIŲ ĮVYKDYMO UŽTIKRINIMO BŪDAI4
- NETESYBOS6
- LAIDAVIMAS8
- ĮKEITIMAS10
- HIPOTEKA11
- GARANTIJA12
- RANKPINIGIAI15
- IŠVADOS17
- LITERATŪRA19
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Lap 29, 2012
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 19 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų