Politinėje reklamoje akcentuojamos vertybės ir komunikacijos kanalų įtaka vyresniosios kartos atstovams

25 psl. / 5572 žod.

Ištrauka

Šiuolaikiniame pasaulyje, reklamą galima pastebėti visur – žiūrint televiziją, klausant radiją, skaitant žurnalus, laikraščius, naudojantis socialiniais tinklais. Netgi einant gatve pastebima gausybė stendų, iškabų. Neabejotinai, reklama mus pasiekia kiekvieną dieną ir yra viena iš pagrindinių veiksnių skatinančių gyventojus pirkti prekes ar paslaugas, įtakoja požiūrį į muziką, madą, formuoja nuomonę palaikyti skirtingus požiūrius ir pozicijas bei domėtis skirtingomis veiklomis. Reklama pasiekia kiekvieną žmogų, nepriklausomai nuo jo amžiaus, lyties, pažiūrų, gyvenamosios vietos ar finansinės padėties. Skirtingiems žmonėms reklama daro ne vienodą įtaką o požiūris į šią komunikacijos formą taip pat yra skirtingas.


Informacijos amžiuje, politinė veikla neįsivaizduojama be politinės komunikacijos. Ši reklamos forma turi bene daugiausiai ribojimų ir pasaulyje sulaukia bene daugiausiai kritikos. Skirtingų kartų atstovai dėl skirtingų požiūrių, išskirtinių savybių neabejotinai naudojasi ne vienodais komunikacijos kanalais. Pasaulyje populiarus požiūris, kad vyresniosios kartos atstovai dažniausiai renkasi tradicinius komunikacijos kanalus (televiziją, spaudą ir pan.). Lietuvoje šis klausimas yra mažai nagrinėtas, tačiau išlieka aktualus.



Darbo objekas:


Politinė reklama ir jos komunikacijos kanalų įtaka 65 metų ir vyresniems žmonėms.



Darbo tikslas:


Išsiaiškinti, kokios politinėje reklamoje akcentuojamos vertybės yra aktualiausios, bei kokie komunikacijos kanalai yra patraukliausi 65 metų ir vyresnių žmonių tarpe.



Darbo uždaviniai:




  1. Teoriniu aspektu, mokslinėje literatūroje, išnagrinėti reklamos, politinės reklamos bei komunikacijos kanalo sampratas.




  2. Nustatyti politinės reklamos aktualumą 65 metų ir vyresnių žmonių tarpe.




  3. Nustatyti kokios, politinėje reklamoje, akcentuojamos vertybės yra patraukliausios vyresniosios kartos atstovams.




  4. Išsiaiškinti kokie politinės reklamos, komunikacijos kanalai, daro didžiausią įtaką vyresniosios kartos apsisprendimui.




  5. Atlikus pasirinkto tyrimo duomenų analizę, įvertinti politinės reklamos, skirtingų komunikacijos kanalų įtaką vyresniosios kartos atstovams.





Darbo aktualumas:


Politinė reklama ir jos komunikacijos kanalai pasiekiantys 65 metų ir vyresnio amžiaus žmones yra mažai nagrinėtas tyrimo objektas Lietuvoje. Nors šios kartos atstovų balsas dažnu atveju gali labai skirtingai pakreipti rinkimų rezultatus, nuo kurių priklauso tolimesnė Lietuvos raida pasaulyje ir kiekvieno šalies gyventojo padėtis šalyje. Taigi, tikslinga ištirti 65 metų ir vyresnio amžiaus žmonių požiūrį, bei nustatyti, kokiais komunikacijos kanalais juos dažniausiai pasiekia politinė reklama, kokios politinėje reklamoje akcentuojamos vertybės atkreipia šios kartos atstovų balsą.



Darbe iškeliama hipotezė:


65 metų ir vyresniems žmonėms patraukliausios tradicines žiniasklaidos priemones – spauda ir televizija.



Darbo struktūra:


Tiriamąjį darbą sudaro trys pagrindinės dalys. Teorinėje darbo dalyje nagrinėjamos ir aptariamos pagrindinės darbe naudojamos sąvokos tokios kaip reklama, politinė reklama, komunikacijos kanalas. Atliekama naudotos literatūros analizė. Antroje darbo dalyje atsižvelgiant į išanalizuotą literatūrą, darbo temą aprašomas tyrime naudojamas metodas – anketinė apklausa. Pateikiamas kiekvieno anketinės apklausos klausimo tikslas. Trečioje darbo dalyje analizuojami gauto tyrimo rezultatai. Duomenys yra sisteminami ir interpretuojami.



Tyrimo metodas:


Tyrime yra taikomas kiekybinis metodas, kurio metu pasitelkiamos statistinės, matematinės skaičiavimo technikos bei atliekama duomenų analizė.



Literatūra:


Darbe remtasi lietuvių ir užsienio autorių moksline literatūra (C. Chang, B. Čereška. D.G. Lilleker, R. Poneliene, R. Vainiene, D. Vaitiekūnu, K. Meškiu, M. S. Latour, J.Williams, A. L. Henthorne), Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymu ir kt.



Turinys

  • ĮVADAS.3
  • SKIRTINGŲ POLITINĖS REKLAMOS KOMUNIKACIJOS KANALŲ ĮTAKA VYRESNIOSIOS KARTOS ATSTOVAMS.5
  • 1.1.     Politinės reklamos samprata ir teisiniai reikalavimai5
  • 1.2.     Politinės reklamos komunikacijos kanalai6
  • 1.3.     Skirtingų komunikacijos kanalų įtaka vyresniosios kartos atstovams.7
  • 2.METODOLOGINĖ DALIS.8
  • TYRIMO REZULTATŲ APTARIMAS.10
  • IŠVADOS.14
  • KIEKYBINIO TYRIMO VIZIJA IR TYRIMO INSTRUMENTO ĮVERTINIMAS.15
  • BIOGRAFINIŲ NUORODŲ SĄRAŠAS.16
  • PRIEDAI17
  • 1 priedas. Anketa.17
  • 2 priedas. Anketinės apklausos suvestinė.19

Reziumė

Autorius
arune.ba
Tipas
Referatas
Dalykas
Vadyba
Kaina
€3.19
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Bal 10, 2023
Publikuotas
2020 m.
Apimtis
25 psl.

Susiję darbai

Komunikacijos procesas rinkoje

Vadyba Referatas 2013 m. rasa13
Temos aktualumas. Kasdien susiduriame su vartotojus pasiekiančia informacija apie naujus ir jau žinomus produktus ar paslaugas, visa tai leidžia daryti tam tikras išvadas,...

Komunikacijos barjerai organizacijoje

Vadyba Referatas 2015 m. grazinab
Verslo aplinka nuolat kinta, todėl norint, kad organizacija sėkmingai funkcionuotų, yra būtini teisingi komunikacijos procesai. Labai dažnai organizacijoje valdymo problemos organizacijoje pasitaiko dėl...