Teismų, kaip teįsiminę valdžią vykdančios institucijos, nepriklausomumo samprata pagal LR Konstituciją ir Konstitucinio teismo jurisprudenciją
Ištrauka
Nepriklausomumas tai, kai teismų sistema (teisminė valdžia) yra atskirta nuo vyriausybės (vykdomosios valdžios) ir parlamento (įstatymų leidžiamosios valdžios). Tam tikra neišvengiama įtaka teismų sistemos darbui savaime nepadaro teismų šališkų ir negarbingų. Svarbu yra tai, kad teisėjai nebūtų paveikti tuo metu, kai priima sprendimus tam tikroje byloje, kurią jie nagrinėja. Teismai, vykdydami teisingumą, yra nepriklausomi nuo kitų valstybės valdžios institucijų, pareigunų, politinių partijų, politinių ir visuomeninių organizacijų ir kitų asmenų pagal Lietuvos Respublikos teismų įstatymą.
Teismų nepriklausomumas yra vienas iš svarbiausių konstitucinių principų, tai teisinės valstybės principų ir valdžių padalijimo sudedamoji dalis. Šie principai yra tarpusavyje labai susiję ir vienas be kito niekaip negali veikti. Šiandien sunku būtų surasti demokratinę valstybę, kur teisingumą vykdytų ne teismai, kur negaliotų valdžių padalijimo principas. Teismų nepriklausomumas – būtina žmogaus teisių ir laisvių apsauga taip sakoma Konstitucinio Teismo doktrinoje, viename iš teisės šaltinių, kuri yra pagalbinė priemonė teisės normoms nustatyti ir aiškinti.
Turinys
- 1. Titulinis lapas
- 2. Įvadas
- 3. Lietuvos Respublikos teismų sistema
- 4. Teisminės valdžios konstitucinė samprata
- 5. Teismų nepriklausomumo samprata
- 6. Teisėjų nepriklausomumas
- 7. Išvados
- 8. Naudota literatūra
Reziumė
- Autorius
- Šimkūnaitė
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Teisė
- Kaina
- €3.19
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bal 16, 2020
- Publikuotas
- 2018 m.
- Apimtis
- 19 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų