Gliadino nustatymas ELISA metodu

13 psl. / 1737 žod.

Ištrauka

ELIZA - metodas pagrįstas antikūnų gebėjimu sąveikauti su konkrečiu antigenu, šis metodas naudojamas daugiau nei 55 metus. Šiandieną tai dažniausiai naudojama technika stebėjimui ir analizei. Iš pradžių antigeno ir antikūno sąveika buvo stebima naudojant radioaktyviąsias medžiagas, tačiau greitai toks metodas buvo pakeistas lengviau perskaitomomis ir saugesnėmis fermentinėmis sistemomis, pavyzdžiui, peroksidazė dažniausiai naudojamas fermentas.

Nepaisant visų privalumų, ELISA jautrumas tam tikroms sistemoms yra ribotas, todėl sukuriami nauji metodai, kurie galėtų pagerinti ELISA aptikimo ribą. Ištirti kai kurie variantai, skirti jautrumui didinti, pavyzdžiui, redokso kompleksai, elektroaktyvios molekulės ir metalo jonai. Taip pat buvo naudojama keletas nanotechnologijomis pagrįstų metodų. Nanodalelės gali tarnauti kaip puikus nešiklis specifinėms atpažinimo biomolekulėms, tokioms kaip antikūnai. Dėl didelio paviršiaus ir tūrio santykio, jie suteikia daug vietos užfiksuoti elementui.

Aukso nanodalelės pateikia unikalias chemines ir fizikines savybes bei biologinį suderinamumą. Pranašumas aukso nanodalelių: lengva sintezė ir efektyvus paviršiaus modifikavimas derinant su biomolekulėmis.

Svarbus žingsnis gaunant aukso kompleksus yra biomolekulių sujungimas su aukso nanodalelėmis.  Keli parametrai tokie kaip paviršiaus chemija, pH, stabilizavimo agentai, priedų įdėjimo tvarka stipriai įtakoja galutinį biomolekulių dydį ir veiksmingumą. AuND - biomolekulių surišimas galimas skirtingomis procedūromis. Biomolekulės gali būti tiesiogiai adsorbuotos ant nanodalelių paviršiaus elektrostatinėmis ar hidrofobinėmis sąveikomis, bus didelis baltymų dalelių skaičius ir atsitiktinė biomolekulės orientacija. Kovalentine imobilizacija galima geriau kontroliuoti dalelių dydį ir sujungimo orientaciją. Kiekviena iš aprašytų procedūrų turi privalumų ir trūkumų, tokių kaip nekovalentiškai pritvirtintų biomolekulių praradimas arba biomolekulių aktyvumo praradimas dėl agresyvių sąlygų. Taigi, optimalus sujungimo metodas priklauso nuo galutinio taikymo.


Turinys

  • Santrumpos3
  • Įvadas4
  • Aukso nanodalelių funkcionalizavimo metodai5
  • AuND funkcionalizavimas pritaikant ELISA metode7
  • AuND koncentracijos optimizavimas ELISA metode9
  • Gliadino nustatymas ELISA metodu10
  • Kiti ELISA metodai gliadino nustatymui11
  • Apibendrinimas12
  • Literatūra13

Reziumė

Autorius
ruteleruta
Tipas
Referatas
Dalykas
Chemija
Kaina
€2.15
Lygis
Universitetas
Įkeltas
Sau 15, 2020
Publikuotas
2017 m.
Apimtis
13 psl.

Susiję darbai

Medžiagų tyrimas spektroskopiniais metodais

Chemija Referatas gyntag
Šiame darbe yra aprašoma spektroskopijos sąvoka, plačiau aptariama viena iš spektroskopijos rūšių- Ramano spektroskopija, pateikiama informacija apie jos principus, pritaikymą, trumpai aprašomas vienas...

Kiekybiniai baltymų nustatymo metodai

Chemija Laboratorinis darbas 2011 m. firex
Darbo tikslas: nustatyti baltymų koncentraciją mėginiuose Lowry ir Bradfordo metodais. Tyrimo objektas: jaučio serumo albuminas (JSA).

Kiekybiniai baltymų nustatymo metodai

Chemija Laboratorinis darbas 2015 m. kamile191
Biochemijos laboratorinis darbas - "Kiekybiniai baltymų nustatymo metodai", naudojant Lowry, Bradfordo ir spektrofotometrinį metodą.

Baltymo kiekio nustatymas Bredfordo metodu

Chemija Laboratorinis darbas 2020 m. UgneLi
Universitetinio lygio biochemijos laboratorinis darbas, kurio tikslas - nustatyti baltymo kiekį Bredfordo metodu. Pagal nubraižytos kalibracinės kreivės lygtį galima nustatyti nežinomą baltymo kiekį...