Konflikto analizė
Ištrauka
Konfliktas - priešingų tikslų, interesų, pozicijų, nuomonių ar pažiūrų susidūrimas, rimti nesutarimai, kurių metu žmogų užvaldo nemalonūs jausmai arba išgyvenimai. Nors konflikto apibrėžimų netrūksta, juose galime išskirti kelias bendras temas. Visų pirma konflikte dalyvaujančios šalys privalo manyti, kad jis egzistuoja. Taigi nuo šalių suvokimo priklauso, ar konfliktas egzistuoja. Jei niekas nežino apie konfliktą, paprastai sutinkama, kad konflikto nėra. Suprantama, numanomas konfliktas gali būti netikras ir, atvirkščiai, daugelis situacijų, kurios galėtų būti apibūdintos kaip konfliktinės, tokios nėra, nes jose dalyvaujantys grupės nariai neįžvelgia konflikto. Be to, daugumoje konflikto apibrėžimų įvardijamos opozicijos ir daroma prielaida, jog yra dvi ar daugiau šalių, kurių interesai ir tikslai atrodo nesuderinami. Jei viena šalis blokuoja priemones įgyvendinti kitos šalies tikslams, kyla konfliktas
Visi esame girdėję posakį, kad geriausias būdas išspręsti konfliktą – jo išvengti. Bet ar iš tiesų, realiame gyvenime, taip lengva jų išvengti? Gyvenimiška patirtis rodo, kad konfliktai, rodos, tyko mūsų už kiekvieno kampo, tiesiog gyvenimas be konfliktų yra neįmanomas. Tačiau, kad ir kaip bebūtų vengti konfliktų, ar su jais kovoti nereikėtų.
Konfliktą būtina išmokti valdyti, stengtis išspręsti konfliktines situacijas, kiekvienas iš mūsų turėtų tai suprasti ir žinoti. Juk vidutiniškai 50% darbo laiko žmonės praleidžia bendraudami, todėl organizacijos vis daugiau dėmesio skiria bendravimo svarbai, nes nuo to priklauso ir jų darbo sėkmė. Tačiau kiekvienoje žmonių grupėje karts nuo karto atsiranda įtampa, nesutarimai, prieštaravimai. Konfliktas – neišvengiama bendravimo dalis, todėl tikslinga išmokti atpažinti konflikto požymius ir pakreipti įvykius taip, kad neigiamas poveikis būtų kiek įmanoma mažesnis.
Tikslas: išanalizuoti konfliktą.
Uždaviniai:
- Išsiaiškinti dažniausias, konfliktus sukeliančias, priežastis.
- Aprašyti galimus konfliktų tipus ir išnagrinėti sprendimo strategijas.
- Apibūdinti, kas yra konfliktų struktūra ir dinamika.
Pasitelkus konflikto pavyzdžiu jį išanalizuoti.
Turinys
- 1. KONFLIKTŲ ATSIRADIMO PRIEŽASTYS4
- 2. KONFLIKTŲ TIPAI IR JŲ SPRENDIMO BŪDAI5
- 2.2. KONFLIKTŲ SPRENDIMO BŪDAI6
- 3. KONFLIKTO STRUKTŪRA6
- 4. KONFLIKTO DINAMIKA7
- 5. KONFLIKTO ANALIZĖ7
- 5.1. KONFLIKTINĖ SITUACIJA7
- 5.2. TIRIAMOJI DALIS8
- 5.3. KONFLIKTO PRIEŽASTYS8
- 5.4. ŠALIŲ EMOCIJOS, KILUSIOS KONFLIKTO METU8
- 5.5. KONFLIKTO SPRENDIMO STRATEGIJA8
- 5.6. KONFLIKTO BAIGTIS9
- IŠVADOS10
- LITERATŪRA IR ŠALTINIAI11
Reziumė
- Autorius
- studijos
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Psichologija
- Kaina
- €2.28
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Rgs 28, 2018
- Publikuotas
- 2016 m.
- Apimtis
- 11 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų