Televizijos laidos "Valanda su Rūta" dalyvių kūno kalbos analizė
Ištrauka
Kūno kalba – tai kūno komunikacijos forma, išreikšta nesąmoningais gestais ir pozomis (Almonaitienė ir kt. 2011). Tyrinėtojų nuomone, tai universalinė kalba, kurioje atsispindi emocijos, kurias žmogus jaučia konkrečioje socialinėje situacijoje.
Neverbalinė kalba bendravime yra ne mažiau reikšminga už verbalinę, nes padeda geriau išreikšti norimas mintis. Ji išreiškia daugiau nei galima pasakyti žodžiais, dėl to itin svarbu žinoti kūno kalbos elementus, mat jie gali svarbūs tiek dalykiniame, tiek ir tarpasmeniniame gyvenime. Pastebėta, kad kūno kalba gali pasitarnauti bendravimo procesui, tačiau kartais nutinka ir atvirkščiai – kūno kalba sumenkina bendravimą ar net įneša dviprasmiškumo.
Pirmieji žmogaus nežodinio bendravimo elementai yra garsas, judesys, žvilgsnis bei šypsena. Žmogaus socialinės raidos procese nežodinio bendravimo repertuaras pasipildo mimika, gestais, kūno laikysena, smulkesni bendravimo akcentai.
Veido išraiška yra laikoma svarbiausiu nežodinio bendravimo elementu. Tai gebėjimas veidu išreikšti stiprias emocijas, mintį. Yra pastebėta, kad gražūs jausmai sutaurina veidą, o nedraugiški ir paniurę veidai yra laikomi mažiau patraukliais. Kadangi kūno kalboje atsispindi emocijos, kurias žmogus jaučia konkrečios situacijos metu, žmogaus veido išraiška greitai kinta.
Ne mažiau svarbus bendravimo procese yra žvilgsnis. Akių kontakto palaikymas padeda suprasti, ar klausantysis suprato tai, kas buvo pasakyta, taip pat tai parodo žmogaus susidomėjimą, pritarimą su išsakyta nuomone ar nustebimą.
Kalbėdami žmonės daro daugybę kūno judesių, ypač rankų judesių. Yra nustatyta, kad judesys gali išreikšti asmens jausmus, patirtį, išgyvenimus, nes tai kas vyksta kūne, yra emocijų šaltinis.
Bendraujant su kolegomis, partneriais ar vadovais kūno kalba siunčia daugybę subtilios informacijos tiek sau, tiek aplinkiniams. Pavykusiems teisingai ją suprasti, atsiveria galimybė geriau pažinti pašnekovą, lengviau rasti bendrą kalbą.
Apibendrinant galima teigti, kad žmonės labiau linkę pasitikėti kūno kalba, nes kūnas išduoda vidinę asmens savijautą. Žmonių kūno kalbą svarbu analizuoti ir stebėti tam, kad asmuo galėtų priimti tinkamus sprendimus (pvz. su kuo bendrauti, o su kuo nutraukti bendravimą), kad išmoktų atpažinti melą, taip apsisaugant nuo nepageidaujamų situacijų, vagysčių ir pan.
Tyrimo tikslas – išanalizuoti laidos vedėjos Rūtos Milkevičiūtės ir laidos svečio Gabrieliaus Landsbergio kūno kalbos ženklus, jų reikšmę.
Turinys
Reziumė
- Autorius
- belibrou
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Psichologija
- Kaina
- €2.41
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Rgp 17, 2018
- Publikuotas
- 2017 m.
- Apimtis
- 14 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų