Nepilnamečių baudžiamoji atsakomybė
Ištrauka
Temos aktualumas: Nepilnamečių baudžiamoji atsakomybė – tai tema, kuri dėl savo aktualumo pastaruoju metu reikalauja įstatymų leidžiamosios valdžios, teisėsaugos institucijų bei baudžiamosios teisės specialistų ir nevyriausybinių organizacijų išskirtinio dėmesio. 2003 m. gegužės 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas (toliau – BK), kuriame kaip svarbiausias akcentas išskirtas naujas skyrius, skirtas nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumams (XI skyrius – „Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumai“) (TAR, 2000 m. Nr. 89-2741). Tai lėmė nepilnamečiams taikomų bausmių ir auklėjimo poveikio priemonių sistemos. Šiame skyriuje įtvirtintos ir kitos bendrųjų taisyklių išimtys.
Nepilnamečių nusikalstamumas – sudedamoji visuomenės nusikalstamumo dalis, viena svarbiausių socialinių bei teisinių problemų. Jo lygis vertinamas kaip vienas iš visuomenės dorovinės sveikatos rodiklių. Nepilnamečių nusikalstamumas – tai bendro nusikalstamumo pradžia. Pagal šiandienos realijas yra susidariusi žmonių nuomonė apie nepilnamečių baudžiamuosius nusižengimus, kad nepilnamečiai darantys pažeidimus yra labai pavojingi ir nepataisomi asmenys, kuriuos būtina izoliuoti nuo visuomenės specialiose auklėjimo įstaigose.
Jaunimas – viena aktyviausių visuomenės grupių, kurie jautriai reaguoja į įvarius socialinius, kultūrinius arba ekonominius pokyčius. Mokslininkų teigimu į tokius pokyčius dažniausiai reaguoja vaikinai, jų elgesys dominuoja nusikalstamoje veikoje, tačiau reikėtų pripažinti, kad nepilnametystė nėra nusikalstamo elgesio prielaida, kadangi dauguma nepilnamečių išgyvena sudėtingą paauglystės amžiaus tarpsnį, bet nedaugelis jų padaro baudžiamųjų nusikalstamų veikų.
Temos ištirtumas: Nepilnamečių baudžiamąją atsakomybę tyrė P. Albrectas, A. Dapšys, A. Drakšienė, G. Sakalauskas.
Darbo objektas: Nepilnamečių baudžiamoji atsakomybė.
Darbo tikslas: Išanalizuoti nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ypatumus
- Darbo tikslai: Suformuluoti nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės sampratą, vadovaujantis skirtingų autorių nuomonėmis.
- Išnagrinėti nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės prielaidas
- Išnagrinėti Baudžiamosios teisės poveikio priemones
Darbo metodai: Siekiant darbo tikslo ir įgyvendinant iškeltus darbo uždavinius, darbe atliekama mokslinės literatūros analizė, palyginamoji ir teorinė analizė, ekspertų vertinimas, šaltinių analizė, norminių teisės aktų analizė, teismų praktikos analizė.
Turinys
- ĮVADAS3
- 1. Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės samprata4
- 2. Nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės prielaidos6
- 2.1 Amžius6
- 2.2 Pakaltinamumas7
- 3. BAUDŽIAMOSIOS TEISĖS POVEIKIO PRIEMONĖS9
- 3.1 Auklėjamojo poveikio priemonės9
- 3.2 Bausmės11
- Išvados13
- Literatūra13
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bir 2, 2018
- Publikuotas
- 2018 m.
- Apimtis
- 13 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų