Gamtos išteklių žemės ūkyje naudojimo problemos
Ištrauka
Ekonomikos mokslas nagrinėja, kaip iš ribotų išteklių pagaminti kuo daugiau produkcijos, skirtos patenkinti neribotus žmonių poreikius. Didelę dalį reikiamų išteklių ir sudaro gamtos ištekliai. Tai yra gamtos teikiamos gėrybės. Bet gamtos ištekliai yra išsenkami ir labai daug neišsenkamų. Ekonomikos tikslas atrasti būdus, kaip geriau panaudoti išteklius, tausojant juos ir gamtą, ir norint patenkinti visus žmonių poreikius. Šiame referate ir nagrinėjama ši tema, būdai kaip pasirinkti geriausią variantą. Žmonių poreikiai vis didėja ir didėja, o gamtos išteklių pamažu vis mažėja. Šiame referate rasite temų ir būdų sprendžiančių šią problemą ir apie gamtos apsaugą.
Gamtos ištekliai – tai gamtos elementai (žemė, vanduo, oras, klimatas, augalija, gyvūnija, naudingosios iškasenos, landšaftas), naudojami visuomenės reikmėms tenkinti. Tarp žmogaus ir gamtos išteklių yra abipusė priklausomybė. Gamtos ištekliai sudaro sąlygas žmonijai egzistuoti ir vystytis. O žmogus, plėtodamas gamybą, mokslo ir technikos pažangą, keičia gamtos išteklių struktūrą, įvaldo vis naujas gamtos jėgas. Jau dabar vis daugiau naftos išgaunama vandenynuose, metalų rūdos kasamos amžino įšalo zonose, gėlo vandens atsargas rengiamasi papildyti iš Arkties bei Antarktidos ledynų.
Pagal savo savybes, išgavimo bei reprodukcijos sąlygas gamtos ištekliai skirstomi į dvi grupes:
1. Realūs ir potencialūs;
2. Išsenkantys ir neišsenkantys. Išsenkantys ištekliai skirstomi dar į du apibendrintus pogrupius:
a) atkuriami;
b) neatkuriami ištekliai.
Lietuvos gamtos išteklių nustatymo ir įvertinimo problema gana sudėtinga. Mokslininkų ir jau didelio šios problemos žinovų skaičiaus nuomone dėl Lietuvos gamtos išteklių gana skirtinga, vieni tvirtina, kad Lietuvos savo gamtos turtų neturi arba beveik neturi, kiti aiškina, kad išteklių turime nemažai, treti teigia, kad apie juos mažai žinome, nes dar daug kas nesurasta, neištirta ir neįvertinta.
Labai svarbi Lietuvos gamtinių išteklių rūšis – miškai. Jie užima beveik trečdalį šalies teritorijos. Tačiau nežiūrint tokio miškų ploto, medienos kaip svarbiausio miškų teikiamo produkto naudojimo požiūriu dabartinė miškų būklė Lietuvoje nėra gera. Vyrauja jaunuolynai ir pusamžiai miškai, tinkamų naudoti brandžių medynų dalis sudaro tik keletą procentų.
Reziumė
- Autorius
- vaisiai
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Žemės ūkis
- Kaina
- €2.28
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Geg 29, 2018
- Publikuotas
- 2018 m.
- Apimtis
- 9 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų