Neįgaliųjų integracija į visuomenę sporto ir fizinio aktyvumo srityse
Ištrauka
Sveiki žmonės, žvelgdami į neįgaliuosius, jaučia jiems gailestį ir užuojautą, bando jiems pagelbėt, tuo tik primindami negalią. Visa tai kaip tik tai dar labiau skatina negalią turinčius žmones užsidaryti savyje nuo viso pasaulio. Tikroji pagalba – tai skatinti siekti pergalės, o jos pasiekus – nesumenkinti laimėjimo, jį pastebėti ir pripažinti. Ir nors fizinę negalią turintys žmonės į sportą žengia vis dar nedrąsiai, jų laimėjimai kelia nuostabą sveikiesiems, o to paties likimo broliams ir sesėms – tikėjimą, kad ir jie gali tapti savo srities profesionalais. Nors sportas šiandien siejamas išskirtinai su sveikata, nes tikima, kad tik ją turint galima pasiekti aukščiausių rezultatų, tačiau jis nėra vien tik sveikųjų privilegija.
Deja, Lietuvoje visuomenė žino turbūt mažiausiai apie neįgaliuosius sportininkus, kurie lygiai kaip ir sveikieji, garsina šalį savo pasiekimais. Ne tik visuomenė, bet ir žiniasklaida, regis, stengiasi atsiriboti nuo likimo nuskriaustų savo tautiečių. To pavyzdys galėtų būti Pekino XIII parolimpinės žaidynės, kuriose sunkią judėjimo negalią turintis Andrius Bičkauskas plaukimo turnyro 50 m plaukimo nugara rungties finale užėmė penktą vietą. Žaidynėse dalyvavo apie 4000 dalyvių, akredituotų žurnalistų iš viso pasaulio buvo net 6000. Na, o iš Lietuvos nebuvo nė vieno žurnalisto. Dar ankstesnėse parolimpinėse žaidynėse 2004 metais Atėnuose Kęstutis Skučas plaukimo varžybose tapo vicečempionu, tačiau turbūt mažai kas yra tokį žmogų girdėjęs.
Deja, mūsų visuomenė linkusi nematyti, jog yra neįgalių, tačiau galinčių pilnavertiškai gyventi žmonių. Negalią turintys žmonės tiesiog nurašomi kaip nenaudingi visuomenei, kaip jos našta. O apie tokių asmenų savęs kažkokį realizavimą ir kalbų negali būti. Ypatingai tai sietina su sportu, nes sportas asocijuojasi su gera stipria sveikata, todėl ypač netinkama sritis neįgaliesiems. Valstybėje su tokiu visuomenės požiūriu neįgaliesiems ypatingai sunku integruotis, nes be atsainaus tautiečių požiūrio, apstu dar ir kitokių problemų, t.y. nepritaikyta aplinka, mažas finansavimas ir pan.
Todėl šio darbo tikslas – apžvelgti neįgaliųjų integraciją į visuomenę sporto ir fizinio aktyvumo srityse.
Tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:
- Pristatyti neįgalumo ir neįgaliojo asmens sąvoką;
- Pristatyti neįgaliųjų integraciją sporto ir fizinio aktyvumo srityse;
- Apibendrinti žmogaus su negalia galimybes integruotis į sporto ir fizinio aktyvumo sritis.
Turinys
- ĮVADAS3
- Neįgalumas4
- Neįgaliųjų integracija5
- Neįgaliųjų sporto pradžia Lietuvoje5
- Įstatyminės bazės kūrimas5
- Neįgaliųjų sporto institucijų kūrimas6
- Neįgaliųjų dalyvavimas varžybose6
- Galimybės integruotis10
- Informacijos prieinamumas10
- Galimybės užsiimti sportu10
- Neįgaliųjų sporto finansavimas11
- Neįgaliųjų sporto perspektyvos Lietuvoje12
- IŠVADOS13
- LITERATŪROS ŠALTINIAI14
- I PRIEDAS15
- II PRIEDAS16
Reziumė
- Autorius
- vika1
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Socialinis darbas
- Kaina
- €2.67
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bal 17, 2018
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 17 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų