Parenteralinių vaistų gamybos sąlygos
Ištrauka
Ligoniai dažnai susiduria su vaistų vartojimo problemomis kūdikystėje ir ypač senyvame amžiuje. Per tam tikrą laiką žmogaus fizioloijoje vyksta įvairūs pokyčiai: pakinta receptorių jautrumas ir jų atsako stiprumas, taip pat sumažėja kompensacinio fiziologinio atsako galimybės ir įprasti homeostazės mechanizmai veikia silpniau arba atsakas būna kitoks nei pageidaujama, arba tiesiog žmogus negali nuryti vaisto kapsulės ar tabletes pavidalu.
Viso to išeitis tapo parenteralinių preparatų atsiradimas. Juos pradėta vartoti kur kas vėliau už kitas vaistų formas, tačiau nepaisant to, parenteraliniai preparatai tapo pacientų gydymo sveikatos priežiūros įstaigose ir namuose svarbi gydymo priemonė.
Į organizmo audinius parenteraliniai preparatai patenka aplenkdami apsaugines užtvaras – odą ir gleivinės membranas, todėl juose negali būti mechaninių, cheminių ir mikrobiologinių teršalų ir pirogeninių medžiagų. Dėl šios priežasties parenteraliniams preparatams yra keliami griežti sterilumo reikalavimai, kuriems pasiekti reikalingos ypatingos gamybos sąlygos.
Turinys
- 1. Tikslas3
- 2. Uždaviniai3
- 3.Įvadas4
- 4. Literatūros apžvalga5
- 4.1 Parenteraliniai preparatai5
- 4.2 Parenteralinių preparatų gamybos sąlygos7
- 4.2.1 Gamybos patalpoms keliami reikalavimai7
- 4.2.2 Personalui keliami reikalavimai8
- 4.2.3 Reikalavimai keliami gamybos sąlygoms8
- 4.2.3.1 Sterilumas9
- 4.2.3.2 Apirogeniškumas11
- 4.2.3.3 Antimikrobiniai konservantai12
- 4.2.3.4 Endotoksinų nustatymas12
- 5. Išvados13
- 6. Literatūros sąrašas14
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 3, 2018
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 14 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų