Sapnų teorijos
Ištrauka
Individo mąstymas ir potyriai nesibaigia jam užmigus – būdraujant smegenys apdoroja surinktą informaciją, formuoja vaizdinius, situacijas, pateikdamos tai kaip realų reginių paketą, kuriame simboliai iškraipomi, perdirbami, įgauna konkrečiam asmeniui suprantamą esmę.
Sapnas – vienas įprasčiausių reiškinių individo gyvenime, tačiau iki šiol tebėra mįslė, kas lemia sapne regimus vaizdinius ir kokia yra tikroji simbolių reikšmė. Atlikta daugybė tyrimų ir psichoanalizių, siekiant suvokti šio reiškinio kilmę ir prasmę, tačiau vieningos nuomonės vis dar neprieita. Vieningai sutariama, kad sapnas – pasąmonės sukonstruotas produktas, kurį dekonstruoti galima tik atsižvelgus į individo patirtį, išgyvenimus ir simbolių supratimą. Kitaip tariant, tai individualus procesas, todėl iš esmės netinka bendrų tiesų konstatavimui.
Šio darbo tikslas – aptarti, kaip įprastai aiškinama sapno kilmė, kam naudingas simbolių aiškinimas, apžvelgti darbo su sapnais principus ir naudą, išskiriant pagrindinius metodus, galiausiai aptarti dvi sapnų teorijas – S. Freudo ir M. Bosso, kaip dvi ganėtinai išsiskiriančias mąstymo kryptis.
Turinys
- Įvadas3
- 1. Sapno samprata ir reikšmė4
- 2. Darbas su sapnais5
- 3. Sapnų teorijos6
- 3. 1. S. Freudo sapnų teorija6
- 3. 2. M. Bosso sapnų teorija6
- Išvados7
- Šaltiniai8
Reziumė
- Autorius
- salvete
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Psichologija
- Kaina
- €2.15
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Lap 18, 2017
- Publikuotas
- 2015 m.
- Apimtis
- 7 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų