Valstybės tarnautojo pareigybės aprašymas ir jo analizė
Ištrauka
Įvadas
Vis sparčiau politiškai, ekonomiškai ir kultūriškai modernėjant visuomenei, sparčiau auga valstybės tarnautojų vaidmuo. Valstybės tarnautojų skaičius yra gana didelis. Vietų, kuriose jie dirba, spektras yra labai platus: nuo valstybinio masto institucijų ir įstaigų iki savivaldybės teritorijoje esančių vietinių institucijų ir įstaigų. Todėl daugelis gyventojų anksčiau ar vėliau susiduria su šia gausia grupe, įstatymų numatyta tvarka įgyvendinančia viešojo administravimo veiklą. Kiekvienas valstybės tarnautojas praktiškai įgyvendina politikos kūrėjų suformuluotas užduotis, kurios vienaip ar kitaip turi įtakos kiekvieno visuomenės nario gyvenimui. Šioje srityje tarnautojai turi plačius įgaliojimus ir atitinkamą atsakomybės krūvį. Todėl valstybės ir visuomenės gyvenime jie užima svarbią vietą.
Norint efektyviai, skaidriai ir patikimai įgyvendinti viešojo administravimo funkcijas, reikia turėti kompetentingus veiklos įgyvendintojus. Problema yra ta, kad ne kiekvienas asmuo gali tas funkcijas įgyvendinti. Be to, yra gana sunku pasirinkti tinkamą darbuotoją. Šią užduotį gali palengvinti valstybės tarnautojo pareigybės aprašymas. Kitur toks aprašymas atitinka darbo aprašymą ir darbo specifikaciją. Pareigybės aprašyme detaliai paaiškinama, kokias pareigas gali užimti kandidatas, kokias savybes jis turi turėti, kokių sąlygų reikia norint užimti šias pareigas, kokios yra numatytos tarnautojų funkcijos ir kiti aktualūs niuansai. Valstybės tarnautojo pareigos pasižymi rimtumu, disciplinuotumu, atsakomybe, todėl ir pareigybių aprašymai turi sudaryti sąlygas valstybės tarnautojo postą užimti ir eiti savo pareigas tokiam žmogui, kuris bus kompetentingas vykdyti jam numatytas užduotis. Nuo pareigybės aprašymo priklauso, koks asmuo galės užimti valstybės tarnautojo postą.
Kaip matome, pareigybės aprašymas yra lyg ir maža, bet svarbi viešojo administravimo dalis. Todėl šio darbo tikslas yra išsamiau supažindinti su pareigybės aprašymu, jo samprata, svarba, teoriniu ir praktiniu funkcionavimu. Kartu šiame darbe, be minėtų tikslų, yra keliamos tokios užduotys: 1. Išnagrinėti pareigybės aprašymo metodiką, kuria remiantis ir yra kuriami pareigybių aprašymai. Šią užduotį siekiu atlikti remdamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu „Dėl valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodikos“ bei Lietuvos Respublikos Valstybės tarnybos departamento pareigybės aprašymo rengimo nuostatomis; 2. Palyginti realaus valstybės tarnautojo, šiuo atveju Skuodo rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausiojo specialisto socialinių išmokų srityje, pareigybės aprašymą su anksčiau minėta pareigybės aprašymo metodika bei su G. Dessler knygoje „Personalo valdymo pagrindai“ pateiktu darbo aprašymu ir darbo specifikacija.
Turinys
- Turinys
- Įvadas1
- Pareigybės aprašymas, jo samprata ir svarba2
- Pareigybės aprašymo metodika3
- Vyriausiojo specialisto pareigybės aprašymas ir valstybės tarnautojo pareigybės aprašymo metodika6
- Vyriausiojo specialisto pareigybės aprašymas ir G. Dessler pareigybės aprašymas7
- Išvados9
- Šaltinių sąrašas10
Reziumė
- Autorius
- multike
- Tipas
- Referatas
- Dalykas
- Viešasis administravimas
- Kaina
- €2.54
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Spa 21, 2016
- Publikuotas
- 2010 m.
- Apimtis
- 12 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų