Ikimokyklinio amžiaus vaikų apsinuodijimai namuose: prevencijos strategijos
Ištrauka
Temos aktualumas. Apsinuodijimas, arba intoksikacija – tai nuodingųjų medžiagų patekimas į organizmą arba nuodingųjų dujų įkvėpimas, sukeliantis liguistą būseną. Ši sąvoka kildinama iš lotynų k. in – į vidų ir graikų k. toxikon – nuodai. Ūminį apsinuodijimą gali lemti vienkartinis kontaktas ar keli kontaktai su toksine medžiaga per trumpą laiką (ne daugiau kaip per 24 valandas). Kiekvienais metais Lietuvoje į medikus pagalbos kreipiasi apie 15 tūkst. apsinuodijusių ligonių, iš jų 70 proc. sudaro suaugusieji, o likusią dalį apie 30 proc. - vaikai (Mironaitė, Babianskienė, Kšanienė ir kt., 2013, p. 100).
Apsinuodijimų problema išlieka viena dažnesnių skubios medicininės pagalbos reikalaujančių priežasčių vaikų amžiuje, beje Lietuvoje vaikų apsinuodijimai užima antrą vietą pagal dažnį tarp vaikų nelaimingų atsitikimų po traumų (Raugalė, Kinčinienė, Bumbulienė ir kt., 2012, p. 84).
Anot Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistų (2013), jie tirdami apsinuodijimo priežastis ir aplinkybes, kasmet nustato, kad nemažai ikimokyklinio amžiaus (0–6 metų) vaikų apsinuodija medikamentais ir buitinės chemijos produktais namuose. Tokie apsinuodijimo atvejai priskiriami prie atsitiktinių apsinuodijimų.
Tyrimo problema (probleminiai klausimai). Dažniau apsinuodija ikimokyklinio amžiaus vaikai todėl, kad jų pasaulio pažinimas vyksta per burną, nes viską, ką sutinka savo kelyje, jie bando paragauti. Akcentuojama, kad dažniausiai vaikai apsinuodija tada, kai namuose trūksta suaugusiųjų priežiūros, ir cheminės medžiagos yra lengvai prieinamos. Vaistai, buitinės chemijos priemonės turi būti laikomos vaikui nepasiekiamoje vietoje, bei originaliose pakuotėse (jei cheminės medžiagos supilamos į gaiviųjų gėrimų butelį – vaikas gali netyčia jo atsigerti ir apsinuodyti). Be to, vaikai norėdami valgyti taip pat dažniau apsinuodija. Daugelio ikimokyklinio amžiaus vaikų apsinuodijimų galima išvengti ir jų prevencija yra labai svarbi. Šiuo tyrimu siekiama atsakyti į tokius probleminius klausimus: Kokia yra ikimokyklinio amžiaus vaikų apsinuodijimų namuose prevencija?
Tyrimo tikslas – išanalizuoti ikimokyklionio amžiaus vaikų apsinuodijimų namuose prevencijos strategijas
Tyrimo uždaviniai:
- Apibūdinti apsinuodijimo sampratą.
- Išanalizuoti ikimokyklionio amžiaus vaikų apsinuodijimų namuose prevenciją
Turinys
- ĮVADAS
- 1. APSINUODIJIMŲ PREVENCIJA
- 1.1. Lietuvoje vykdoma prevencija
- 1.2. Ikimokyklinio amžiaus vaikų apsinuodijimų namuose prevencija
- IŠVADOS
- LITERATŪRA
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Bir 7, 2016
- Publikuotas
- 2014 m.
- Apimtis
- 11 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų