Bendro sprendimo procedūra kaip pagrindinė teisės aktų priėmimo procedūra
Ištrauka
Bendro sprendimo priėmimas yra svarbiausia Europos Sąjungos teisėkūros procedūra. Ji pagrįsta tiesiogiai renkamo ir Sąjungos piliečiams atstovaujančio Europos Parlamento bei valstybių narių vyriausybėms atstovaujančios Tarybos lygiateisiškumo principu. Dvi institucijos, gavusios Europos Komisijos pasiūlymą, kartu priima teisės aktus, turi vienodas teises ir pareigas: nė viena institucija negali priimti teisės akto, negavusi kitos institucijos sutikimo.[1] Žinant, koks svarbus ir sudėtingas šis daugiapakopis procesas — darbas ir yra skirtas išsamiai teisėkūros procedūrų analizei.
Darbo objektas: Europos Sąjungos teisėkūros procedūra.
Darbo tikslas: išsiaiškinti pagrindinius teisėkūros proceso ES etapus ir pagrindines procedūras.
Darbo uždaviniai:
- Trumpai pristatyti teisėkūros procedūros istorinę raidą ir pagrindinius aspektus.
- Pristatyti ir paanalizuoti pirmąjį ir antrąjį svarstymo etapą.
- Išanalizuoti trečiojo svarstymo — taikinimo procedūrą.
Darbo metodai: Siekiant darbo tikslo ir uždavinių įgyvendinimo, darbe naudojami mokslinės literatūros ir duomenų analizės metodai.
Darbo struktūra: Darbą sudaro trys pagrindiniai skyriai. Pirmasis pristato ES bendrojo sprendimo procedūros istorinė raidą ir esminius faktus. Antrasis ir trečiasis skyriai supažindina ir išsamiai atskleidžia, kaip vyksta teisėkūros procesai Europos Sąjungoje ir kokie aktoriai vaidina svarbiausius vaidmenis šiose procedūrose.
Literatūra ir šaltiniai: Atsižvelgiant į darbo specifiką ir tematiką — naudota tiek lietuvių autorių tiek ir užsienio literatūra. Darbe remtasi Europos Sąjungos svetainių duomenimis, Europos Parlamento veiklos ataskaitų medžiaga bei lietuvių autorių tekstais.
[1] Europos Parlamentas. Bendro sprendimo ir taikinimo procedūros. Europos Parlamento veiklos priimant teisės aktus pagal įprastą teisėkūros procedūrą vadovas. 2014. Rasta: http://www.europarl.europa.eu/code/information/guide_lt.pdf. Žiūrėta: 2015.02.22.
Turinys
- ĮVADAS3
- 1. NUO BENDRO SPRENDIMO IKI ĮPRASTOS TEISĖKŪROS PROCEDŪROS4
- 2.PIRMIEJI TEISĖKŪROS PROCEDŪROS ETAPAI.6
- 3.TAIKINIMAS IR TREČIASIS SVARSTYMAS.8
- IŠVADOS:10
- LITERATŪROS IR ŠALTINIŲ SĄRAŠAS:11
- 1.Priedas. Įprasta teisėkūros procedūra. (bendras sprendimo priėmimas)12
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Vas 22, 2016
- Publikuotas
- 2015 m.
- Apimtis
- 12 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų