Frančizės sutartys
Ištrauka
Kiekvienas asmuo susiduria su sutartimis. Kartais tenka pasirašinėti nuomos sutartis, pirkimo – pardavimo sutartis, draudimo ar kitas, panašias sutartis. Tačiau dažnai privatūs asmenys nežino, kokios yra visos sąlygos, su kuriomis, jie sutinka pasirašydami vienokio ar kitokio pobūdžio sutartį. O kartais dar blogiau – sutartys būna pasirašinėjamos „aklai“ – jų neskaitant. Nesusipažįstama su visomis sutarties dalimis, nežinant, kokios sankcijos gresia pažeidus vieną ar kitą sutarties punktą. Galiausiai – nežinoma, kokias teises ir pareigas įgauna asmuo, tiek fizinis, tiek juridinis, pasirašęs vienokią ar kitokią sutartį. Žinoma, tai dažniausiai yra pačių asmenų problema, kadangi, kaip byloja sena taisyklė – negalima nieko pasirašinėti, prieš tai atidžiai visko neperskaičius.
Lietuva – kaip ir dauguma ekonomiškai išsivysčiusių šalių turi didelius prekybos tinklus ir tarptautines parduotuves – UAB „Vilniaus prekyba“, Senukų prekybos tinklas, Zara, Mango ir pan. Šių įmonių parduotuvių – apstu visoje Lietuvos teritorijoje ir ne tik. Tačiau, tokios didelės įmonės, nėra pajėgios pačios prižiūrėti ir valdyti visas turimas parduotuves. Todėl dažniausiai Lietuvoje ir kitose šalyse jos veikia pagal frančizės sutartį.
Darbo tikslas: Atskleisti, kas yra franšizės sutartis, koks yra jos teisinis reglamentavimas, kokios yra sutarties šalys.
Darbo uždaviniai:
- Nurodyti pagrindinius sutarčių tipus;
- Pristatyti frančizė sutartį;
Turinys
- ĮVADAS
- 1. SUTARČIŲ TIPAI
- 2. FRANŠIZĖS SUTARTYS
- 2.1. Franšizės samprata
- 2.2. Franšizės rūšys
- 2.3. Sutarties šalys ir formos registravimas
- IŠVADOS
- LITERATŪRA
- PRIEDAI
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Lie 16, 2015
- Publikuotas
- 2013 m.
- Apimtis
- 22 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų