Ekologiska ekonomika ženklinimas
Ištrauka
Ekologiška ekonomika – visiškai nauja ekonomikos šaka. Visai neseniai daugybė įmonių, paveiktos šūkių apie švaresnę aplinką, malonesnį pasaulį ateities kartoms ir aplinkosaugos svarbą šiuolaikiniame pasaulyje, pakreipė savo veiklą šiek tiek kita, ekologiškesne linkme. Būtent tada ir išgirdome apie ekologišką ekonomiką, o parduotuvių lentynose atsirado gausus ekologiškų prekių pasirinkimas.
Anksčiau ekonomikos augimas dažnai buvo skatinamas naudojant gamtos išteklius taip, tarsi jų atsargos būtų neribotos. Tai atvedė į išteklių krizę – kyla grėsmė, kad jų pritrūks, o kainos didės. Šiandien vis daugiau piliečių ir ekonomistų ieško kitokių ekonominių modelių, kad turtą būtų galima kurti nedarant žalos aplinkai.
Šiai dienai visuomenės švietimas ekologiniais klausimais aktyviai vykdomas ir skatinamas spaudoje, specializuotuose renginiuose bei televizijos programose. Tačiau kyla klausimas, ar tuo suinteresuotas verslas, kuris stengiasi pagaminti kuo daugiau produkcijos prikimštos įvairių konservantų, kur etiketėse tiesiog produkcijos sudėtyje mirgėte mirga visokių “E”. Žinant visa tai, vartotojas turėtų ypač atidžiai perskaityti ženklinimo etiketes, atkreipti dėmesį į produkto rūšį, sudėtį, juslines savybes, laikymo sąlygas, laikymo temperatūrą, tinkamumo vartoti terminą, įvertinti, ar gaminio sudėties ženklinime išvardinti komponentai atitinka jo pageidavimus, ar priimtinas atskirų komponentų skonis. Vien produktų kaina, jų įpakavimas ar viliojantys užrašai ant pakuočių neturėtų būti pagrindiniais pasirinkimo kriterijais.
Turinys
- 1. Ekologiška ekonomika3
- 1.1 Ekologinio marketingo taikymo problematika4
- 2. Ekologinis ženklinimas5
- 2.1 Ekologinio ženklinimo nauda6
- 2.2 Ekologiniai ženklai Europos sąjungoje7
- 2.3 Ekologiniai ženklai ir jų naudojimas Lietuvoje8
- 3. Išvados10
- 4. Literatūra
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Geg 30, 2014
- Publikuotas
- 2013 m.
- Apimtis
- 12 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų