Tikslinis valdymas
Ištrauka
Kompleksinis naujausių pastarųjų dešimtmečių vadybos teorijų taikymas praktiniame organizacijų valdyme sudaro galimybes gerinti vieklos rezultatus, didinti efektyvumą, išgyventi ir vystytis sudėtingose konkurencinėse sąlygose. Vadybos mokslas tapo svarbia, būtina, objektyviai neišvengiama socialinių mokslų visumos sudėtine dalimi. Kiekvienas organizacijos padalinys turi tikslą, ir visi kiekvieno padalinio darbuotojai privalo jį žinoti. Tikslas – tai, ko siekiama; tai laukiamas veiklos rezultatas. Tikslai gali būti konkretus, visiems priimtini, tačiau jie gali būti ir migloti, pernelyg bendri, nesantaikos grupėje pagrindas. Tikslas nustatomas aiškiai, konkrečiai, visiems prieinamai dar iki darbo pradžios. Susidūrus su realybe, tikslas gali būti transformuojamas. Konkretus darbas būna daugiatikslis. Bendrus, pernelyg plačius tikslus būtina skaidyti, smulkinti, konkretinti. Vadovavimo specifika reiškiasi tuo, kad išsiskiria žmogus ar asmenų grupė, lemianti kitų žmonių veiksmus ir pastangas, realizuojant bendrą tikslą, kad kuo efektyviau būtų panaudoti visi turimi ištekliai. Kasdien vadovas sprendžia daugybė klausimų, nuolat susiduria su sudėtingomis problemomis. Jam tenka sunkus planavimo darbas, tarpasmeniniai darbuotojų reikalai, konfliktai, tad viena iš pagrindinių vadovo užduočių – problemų sprendimas. Aiškiai suformuluotas, išmatuojamas tikslas su konkrečiu įgyvendinimo terminu tampa veiklos standartu, įgalinančiu ir darbuotojus, ir vadovus įvertinti savo daromą pažangą. Taigi tikslai yra svarbiausia kontrolės proceso dalis, garantuojanti, kad veiksmai atitiks tikslus ir jų įgyvendinimo planus. Jei matome, kad nutolome nuo tikslo ar susidūrėme su nenumatytais atvejais, galime priimti koreguojančius veiksmus, modifikuojančius mūsų planą.
Tikslas – paanalizuoti ir susipažinti, kaip tikslinis valdymas susijęs su veiklos kryptingumu, dėmesio sutelkimu į rezultatus, griežta atsakomybe ir rezultatų vertinimu, komandinio darbo taikymu.
Referato uždaviniai. Parodyti, kad išskyrus organizacijos tikslus, galima lengviau tobulinti organizacijos struktūrą ir sistemas, taip pat ir išteklių valdymo sistemas. Tikslų suvokimas leidžia geriau valdyti , sustiprinti organizacijos vidines taisykles, reguliuoti.
Refertato tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizė.
Turinys
- TURINYS2
- ĮVADAS3
- 1. VALDYMAS PAGAL TIKSLUS4
- 2. KOMANDOS KŪRIMAS5
- 3. VALDYMO PROCESAS5
- 4. PLANAVIMO APŽVALGA6
- 4.1. Planavimas organizacijose7
- 4.2. Organizavimas9
- 4.3. Kontrolė9
- IŠVADOS12
- LITERATŪRA14
- PRIEDAI15
Reziumė
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Sau 9, 2014
- Publikuotas
- 2008 m.
- Apimtis
- 16 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų