Svarbu išsaugoti gimtąją kalbą,nes ji padeda lietuvių tautai išlikti. (Mikalojus Daukša, Vincas Kudirka,Jonas Mačiulis-Maironis)
Ištrauka
Gimtoji kalba – tai mūsų, lietuvių, vertybė. Ja turime nuolat rūpintis ir puoselėti. Kalba ir jos kultūra svarbi kiekvienam individui. Iš jos galime susidaryti nuomonę apie žmogų, jo išsilavinimą, vertybes. Kalba labai svarbi žmogui ir tautai, nes ji padeda tautai išlikti nepriklausomai ir didingai bei apskritai išlikti, netapti kažkieno nuosavybe. Nuo to, kaip žmogus elgiasi, galima pasakyti, kiek ir ar nuoširdžiai jis gerbia savo kalbą.
Pasaulyje gyvena daugiau kaip septyni milijardai žmonių. Jie – skirtingų tautų atstovai, bendraujantys savo kalba, turintys ne vienodą pasaulėžiūrą, kultūrą, įsitikinimus, tradicijas. Skiriasi jų tautinė tapatybė – savęs priskyrimas tam tikrai tautai, gebėjimas su kitais jos atstovais bendrauti bendra gimtąja kalba, noras tęsti ir puoselėti iš protėvių perimtas tradicijas, domėtis unikalia savo tautos istorija, kultūra. Apibrėžiant tautinę tapatybę, didelę reikšmę turi kalba. Ne veltui vienas geriausių būdų pažinti kitą kultūrą – gebėjimas bendrauti jos atstovų kalba. Suprantant unikalų komunikacijos pagrindą, kalbos darybą, vartojamus išsireiškimus, galime daug pasakyti apie kalbą vartojančius žmones. Daugelio tautų šviesuoliai jau nuo senų laikų suprato gimtosios kalbos reikšmę ir skyrė laiko jos analizei, tobulinimui. Mūsų tėvynės Lietuvos kalba – viena seniausių ir sudėtingiausių pasaulyje. Esame maža tauta, todėl mums svarbu puoselėti identitetą, taip pat savo kalbą. Remdamasi konkrečiais pavyzdžiais aptarsiu, kokią įtaką lietuvių kalba turi mūsų tautos išlikimui.
Reziumė
- Autorius
- alala
- Tipas
- Rašinys
- Dalykas
- Literatūra
- Kaina
- €1.89
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Rgs 23, 2018
- Publikuotas
- "Informacijos neturime"
- Apimtis
- 3 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų