Lietuvių kalbą išsaugoti svarbu, nes ji padeda lietuvių tautai išlikti. Argumentuodami patvirtinkite arba paneikite šią mintį
Ištrauka
Kiekvieną dieną mes komunikuojame vieni su kitais įvairiomis priemonėmis tiek verbaline tiek neverbaline kalba. Kaip vyksta bendravimas ir kas reikalinga bendravimui? Į šiuos klausimus atsakymas gan paprastas - tai kalba. Dažnai nė nesusimąstome kiek ji mums reikalinga ir kaip dažnai mes ją vartojame.
Remiantis istoriniais faktais Bendrinei kalbai, kuria dabar šnekame yra daugiau nei šimtas metų. O mūsų protėviai - indoeuropiečiai- atkeliavo į šiuos kraštus maždaug prieš 4000-4500 m. ir asimiliavosi su vietinėmis kultūromis. Tokiu būdu atsirado baltų tauta. Lietuvių kalba susiformavo VI-VII a. Kada ja pradėta rašyti, sudėtinga nusakyti tikslų laiką, tačiau iki Mažvydo „Katekizmo“ rašyta slavų ir lotynų kalbomis. Pačios tautos sąvoka nėra sunku apibrėžti, nes panašumų galima atrasti kone kiekviename istorijos vadovėly - tai istoriškai susiformavusi žmonių bendruomenė, turinti bendrą kilmę, bendrą kalbą, istoriją, papročius. Taigi, sąvokoje yra išskiriama kalba kaip vienas iš tautiškumo bruožų. Bet ar ji iš tikrųjų tokia svarbi ir be jos neliktų mūsų tautos? Į šį klausimą bandysiu atsakyti argumentuodama.
Reziumė
- Autorius
- dopeee
- Tipas
- Rašinys
- Dalykas
- Literatūra
- Kaina
- €1.89
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Vas 23, 2018
- Publikuotas
- 2018 m.
- Apimtis
- 3 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų