Ką manote apie televizijos vaidmenį ugdant visuomenę? Palyginkite skirtingų laidų stilistiką, informatyvumą, profesionalumą
Ištrauka
Šiandieninė visuomenė neįsivaizduoja gyvenimo be televizijos. Transliuotojų gausa bei laidų įvairovė prikausto prie televizorių ekranų tiek jauną, tiek pagyvenusį žiūrovą. Trokštantys žinių ir naujienų žmonės renkasi informacines bei publicistines laidas, o po sunkios darbo dienos norintys pailsėti renkasi pramogines laidas. Be televizijos neįsivaizduojami gimtadieniai, didžiosios metų šventės bei šeimos pasibuvimai. Tam tikros išsakytos mintys bei pateikti vaizdiniai priverčia žiūrovą susimąstyti, domėtis pasauliu, netgi pakeičia požiūrį, nuostatas į tam tikrus dalykus. Vis dėlto, nereikia pamiršti ir tai, kad ne visos laidos sugeba tinkamai puoselėti vertybes bei ugdyti žmogaus asmenybę. (paskaityk internte straipsnį „TV laidų stilistinė kakofonija“ rasi medžiagos apie laidų stilistiką)
Iš pirmo žvilgsnio kiekvienam žmogui gali atrodyti, kad publicistinio pobūdžio laidose stengiamasi rasti tikrąją tiesą, kuri, pasak laidos kūrėjų, yra nuo mūsų slepiama ir tik žurnalistų dėka įmanoma ją sužinoti. Tačiau geriau įsigilinus į tokios laidos turinį galima pastebėti, kad dažnai yra pademonstruojama tik vienos pusės nuomonė, tuo tarpu kita pusė lieka ne tik neišklausyta, tačiau dar ir paniekinama. Pažiūrėjus bent vieną tokios laidos transliaciją susidaro įspūdis, kad pateiktos versijos kelia chaosą, neretai ne tik pasipiktinama, bet ir suabejojama, ar informacija, pateikta laidoje, buvo tikra ar dirbtinai sukurta. Kaip pavyzdį būtų galima paminėti LNK „Abipus sienos“ bei Kristupo Krivicko autorinę laidą „Akistata“, transliuojamą TV3 televizijos. Laidose demonstruojamos dažniausiai liūdnai pagarsėjusios istorijos. Transliacijų metu rodoma filmuota medžiaga nepateikia naujos informacijos apie įvykį, o tik sukuria intrigą. Juo labiau, TV 3 laidos vedėjas taip užtikrintai išsako savo nuomonę, jog atrodo, kad ši būtų vienintelė tiesa ir visos kitos nuomonės negali egzistuoti. Pateikiama subjektyvi nuomonė, kuri ne kiekvienam yra priimtina. Publicistinėse laidose išryškėjusi subjektyvi nuomonė ne visą laiką yra priimtina visuomenei.
Turinys
Reziumė
- Autorius
- baitukas
- Tipas
- Rašinys
- Dalykas
- Literatūra
- Kaina
- €1.89
- Lygis
- Universitetas
- Įkeltas
- Kov 6, 2018
- Publikuotas
- 2016 m.
- Apimtis
- 3 psl.
Ne tai, ko ieškai?
Išbandyk mūsų paiešką tarp daugiau nei 16600 rašto darbų